Jak zainwestować w wino?

Inwestowanie w lokaty i konta oszczędnościowe, gra na giełdzie, a nawet programy lojalnościowe są dziś o wiele popularniejsze niż inwestycja w różne dobra. Tymczasem na rynku wciąż istnieją artykuły luksusowe, w które opłaca się inwestować i nie są to tylko szlachetne metale. Co więcej, wielu ludzi zmienia inwestowanie w takie dobra w swoje prawdziwe hobby, stając się ekspertami w pewnym zakresie i zarabiając na zajmowaniu się tym, co niezwykle ich interesuje.

Inwestowanie w wino

Jednym z niepopularnych, acz dobrych pomysłów na inwestowanie jest wino. Wine banking to zajęcie polegające na czerpaniu zysków z wina, przy jednoczesnej dbałości o własną wiedzę w tym zakresie i stałe poszerzanie kompetencji. Bezpieczeństwo takich operacji finansowych jest wielkie, ponieważ trudno o stratę na wartości wina z czasem – zwykle im starsze jest wino, tym droższe i bardziej pożądane przez koneserów.

Pieniądze wydaje na wina dobrej jakości, wiekowe, pochodzące ze znanych winnic lub z limitowanych serii niemal na pewno się zwrócą, dlatego obok kruszców jest to jeden z artykułów, który najsilniej przyciąga wzrok inwestorów.

O czym trzeba wiedzieć?

Inwestowanie w wino jest procesem długotrwałym. Mówi się, że okres inwestycji wynosi minimum pięć lat do podwojenia wkładu. Ponadto, trzeba już na starcie posiadać niemałą sumę pieniędzy – kupienie odpowiedniego nakładu w dostatecznie dobrej jakości tego wymaga. Szczególnie chętnie inwestuje się na świecie w wina typu Bordeaux.

W co inwestować?

Eksperci doradzają zakup win z wiodących linii, najbardziej popularnych, klasycznych i kojarzonych z dobrą marką. To istotnie najbezpieczniejsza z dostępnych możliwości – takie wina mogą zwykle leżakować kilkanaście lat i w tym czasie nabierać walorów oraz wartości.

Żeby zająć się inwestycją w wina, warto mieć o nich spore pojęcie. Nawet najlepszy trunek można stosunkowo łatwo zepsuć przechowując go w nieodpowiednich warunkach, a zła inwestycja może się zwyczajnie nie zwrócić. Dlatego też wine banking jest zajęciem dla pasjonatów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy praca przez internet to mit?
Następny artykułJak grać na giełdzie?
Luiza Zygmuntowicz
Sukces zależy wyłącznie od nas. Na blogu staram się podpowiadać co robić aby osiągnąć swój cel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ