Leasing – 5 korzyści dla przedsiębiorcy

Auto firmowe w leasingu to już coraz częściej standard – nic dziwnego, ta forma finansowania ma bowiem 5 podstawowych zalet, które doceni każdy przedsiębiorca.

  1. Korzyści podatkowe. Największą zaletą leasingu jest możliwość wliczenia wydatków związanych ze spłatą auta w koszty i odliczenia ich od podatku dochodowego. W przypadku leasingu operacyjnego w koszty wpisujemy opłatę wstępną, całą ratę (zarówno część kapitałową, jak odsetki), a VAT od sumy płatności leasingowych rozkładamy na raty.
  2. Coraz lepsze warunki. Konkurencja na rynku spowodowała, że leasingodawcy wychodzą naprzeciw oczekiwań przedsiębiorców i obniżają koszty. Coraz częstsze są oferty leasingu 100% oraz opcja zero opłat wstępnych. Umowę można podpisać już nawet na 7 lat (choć najbardziej opłacalne są te na 2-5 lat). Dużym ułatwieniem są też równe raty. Jedyne ryzyko wiąże się z faktem, że w zalewie reklam, można przeoczyć korzystną i pewną ofertę. Dlatego najlepiej od razu skupić się na sprawdzonych instytucjach i pamiętać, że często bardzo korzystne oferty mają banki samochodowe – jak np. RCI Banque, finansujący auta Renault: http://www.renaultfinansowanie.pl/finansowanie/leasing
  3. Minimum papierologii, szybkie procedury. Dla banku leasing jest o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem niż kredyt, bo do końca trwania umowy, jako leasingodawca pozostaje właścicielem auta. Ryzyko minimalizuje fakt, że w przypadku utraty płynności finansowej, zobowiązania leasingowe możemy przenieść na innego przedsiębiorcę. W konsekwencji bank nie wymaga od nas dodatkowych zabezpieczeń. To korzystne dla mniejszych firm i start-upów, które dopiero wkraczają na rynek. Leasing dostaniemy szybciej niż kredyt, a procedury zostały uproszczone do minimum. Trzeba tylko pamiętać, żeby do wniosku załączyć dokumenty rejestrowe firmy, NIP, REGON i dowód lub paszport dla potwierdzenia tożsamości.
  4. Płynność finansowa. Skoro to bank inwestuje w kupno auta, przedsiębiorca może swobodnie inwestować gotówkę i jest w pełni wypłacalny, więc stabilność finansowa firmy jest zachowana.
  5. Dodatkowym plusem leasingu jest niższa cena auta. Jest ona związana z faktem, że kupującym jest bank, który ma już długa historię współpracy z producentem/dealerem, więc jako stały klient może wypracować sobie upusty, o jakich indywidualny nabywca mógłby tylko pomarzyć.

Podsumowując, trzeba stwierdzić, że leasing nadal pozostaje najkorzystniejsza formą finansowania aut firmowych – i to nie tylko ze względu na dostępne odpisy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ