Jak znaleźć najtańszą pożyczkę bankową lub pozabankową? Wystarczy wrzucić odpowiednią frazę w Google i sprawdzić linki z kilku pierwszych stron. Możesz zasugerować się radą znajomego albo zaufać reklamie telewizyjnej czy radiowej. Jednak Twojemu koledze mogło zależeć na długim terminie spłaty, a dla Ciebie liczy się niskie oprocentowanie, zatem jego propozycja może nie spełnić Twoich oczekiwań. Z kolei według reklam każda pożyczka jest najtańsza, najszybsza, najłatwiej dostępna etc. Dlatego warto zdać się na internetowe rankingi kredytów i pożyczek, opracowane przez popularne portale finansowe i profesjonalnych blogerów. Wystarczy poświęcić pół godziny na dokładne zapoznanie się z tabelą, a najtańsza pożyczka będzie w zasięgu jednego kliknięcia.

Najtańszy kredyt w banku czy pożyczka pozabankowa?

Ranking pożyczek od razu wskaże Ci najlepszy produkt na rynku usług bankowych i pozabankowych. Niektóre portale specjalizują się w pożyczkach oferowanych przez parabanki i inne firmy pożyczkowe, inne dostarczą Ci informacji na temat oferty tradycyjnych banków. Na początek warto zatem podjąć decyzję, od jakiej instytucji chcesz pożyczyć pieniądze.

Banki zapewniają niższe oprocentowanie i korzystniejsze warunki spłaty, z kolei firmy pożyczkowe gwarantują minimum formalności, szybką gotówkę i sfinalizowanie transakcji online. Zanim jednak zdecydujesz się na instytucje pozabankowe, koniecznie sprawdź ranking pożyczek bankowych. Z pewnością znajdziesz kilka ofert, które nie wymagają wizyty w banku ani zaświadczeń z pracy, a w dodatku zapewniają przelew jeszcze tego samego dnia.

Prawdopodobnie zauważysz jednak, że najtańsza pożyczka nigdy nie jest „prosta, łatwa i przyjemna”. Zwykle im niższe oprocentowanie, tym więcej warunków trzeba spełnić i bardziej skomplikowane procedury. Z kolei pożyczki w 15 minut na dowód z reguły są najwyżej oprocentowane i obarczone wysokimi prowizjami. Coś za coś.

Najtańsza pożyczka – na co zwrócić uwagę?

Bez względu na to, czy ranking dotyczy banków czy firm pożyczkowych, jego najważniejszą pozycją będzie wskaźnik RRSO. Jeśli zestawienie podaje jedynie oprocentowanie pożyczki, lepiej poszukać innego rankingu. Może się bowiem okazać, że najtańsza pożyczka z najniższym oprocentowaniem jednocześnie ma najwyższą prowizję, która horrendalnie podnosi łączny koszt spłaty zadłużenia.

Wskaźnik RRSO bierze pod uwagę wszystkie dodatkowe opłaty pożyczki lub kredytu, a także ułatwia porównanie ofert z różnych instytucji – banków, parabanków i firm pożyczkowych. Tym sposobem nie ukryje się przed Tobą wysoka prowizja, obowiązkowe ubezpieczenie kredytu, czy obowiązkowa opłata za kartę kredytową. Przy wyborze najtańszej pożyczki wystarczy zastosować zasadę – im niższe RRSO, tym lepiej dla portfela. Musisz także określić się, czy wolisz niższe raty i dłuższy termin spłaty, czy wolisz płacić więcej i pozbyć się długu w krótszym czasie. Oczywiście termin spłaty ma kluczowy wpływ na łączny koszt pożyczki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ