Zorganizuj efektowne szkolenie. Zasady organizacji kursów

Szkolenia są obecnie jedną z najpopularniejszych form podnoszenia kwalifikacji zawodowych i doskonalenia umiejętności. Nic w tym dziwnego, możliwość interakcji z innymi uczestnikami, ciekawe sposoby motywowania i angażujące ćwiczenia sprawiają, że szkolenia cieszą się dużą sympatią, a dodatkowo przynoszą dużo wymiernych korzyści.

Ciągłe poszerzanie wiedzy i umiejętności jest obecnie jedynym sposobem by utrzymać się i odnosić sukcesy na dynamicznym i pełny konkurencji rynku pracy. W salach konferencyjnych podwarszawskiego Dworu Chotynia odbywają się zarówno szkolenia pracownicze organizowane przez kadry zarządzające dużymi firmami dla własnych pracowników, jak i szkolenia przeznaczone do szerokiego grona odbiorców, poświęcone rozwojowi zawodowemu i treningowi tzw. umiejętności miękkich.

Planowanie szkolenia

Niezależnie od tego, czy organizowane jest szkolenie dla własnej kadry pracowniczej, czy przedsięwzięcie o szerszym zasięgu, np. międzykorporacyjne szkolenie z najnowszych osiągnięć jakiejś konkretnej dziedziny, potrzebny jest przede wszystkim plan merytoryczny, przygotowanie dokładnego zakresu szkolenia i znalezienie profesjonalnych prelegentów.

Kiedy mamy już określony cel szkolenia, zakres wiedzy i umiejętności, a także osoby prowadzące i szacunkową ilość osób zainteresowanych wydarzeniem, musimy zabrać się za logistykę.

Czas i miejsce szkolenia

Wybór właściwego miejsca szkolenia zależy od kilku istotnych czynników, w tym przede wszystkim liczby uczestników i planowanego terminu. Salę na szkolenia warto rezerwować z większym wyprzedzeniem, a jeśli nie mamy pewności co do frekwencji aż do ostatniej chwili, dobrze jest rozejrzeć się za ośrodkiem konferencyjnym, który oferuje zarówno mniejsze, jak i większe pomieszczenia do organizacji tego typu wydarzeń.

Wyposażenie niezbędne podczas szkolenia

Podczas szkoleń często potrzebne okazuje się wsparcie techniczne, w tym przede wszystkim dobre nagłośnienie, oświetlenie/zaciemnienie sali, rzutniki i ekrany, tablice flipchart itd. Dużym ułatwieniem dla organizatorów szkolenia jest znalezienie takiej przestrzeni szkoleniowej, która nie wymaga przynoszenia własnego sprzętu, a możliwość korzystania z bezprzewodowego internetu i wszelkiej elektroniki jest wliczona w cenę wynajmu – mówi ekspert z Dworu Chotynia.

Kiedy organizujemy szkolenie kilkudniowe, musimy też pamiętać o zapewnieniu uczestnikom i prowadzącym wygodnego zakwaterowania oraz wyżywienia. Ostatnim już etapem jest zapewnienie zaproszonym gościom wygodnego transportu na szkolenie i z powrotem.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzym jest HACCP?
Następny artykułCzy korzystne inwestycje to tylko lokaty?
Luiza Zygmuntowicz
Sukces zależy wyłącznie od nas. Na blogu staram się podpowiadać co robić aby osiągnąć swój cel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ