w jaki sposób przygotować modela do zdjęć?

Aby sesja się udała, zdjęcia wyszły idealne, a współpraca przebiegła bezkonfliktowo, warto pokierować swoim modelem jeszcze przed jej rozpoczęciem. Większość profesjonalistów posiada doświadczenie i wiedzę na ten temat, jednak czasami zdarzają się modele lub modelki początkujące, którym musimy pomóc. Jak to zrobić?

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-przygotowac-modela-do-sesji-zdjeciowej/

Praca z modelem podczas sesji zdjęciowej

Porady, które zawiera ten artykuł nie tyczą się wyłącznie fotografa, są skierowane również do modeli. Doświadczona osoba zdaje sobie sprawę, jak prawidłowo przygotować się do sesji zdjęciowej. Z kolei początkująca modelka lub model, muszą nauczyć się wszystkiego od podstaw. Fotografowanie ludzi nie jest wcale prostą dziedziną. Wymaga odpowiedniego kontaktu, który skutecznie zmniejszy dystans. Wtedy sesja nie dość, że będzie przyjemniejsza to jeszcze pójdzie sprawniej. Należy pamiętać, że po drugiej stronie obiektywu znajduje się również człowiek. Nie można traktować ich jak maszyny, które będą wykonywać nasze polecenia. Gdy zatroszczymy się o miłą atmosferę podczas sesji, z pewnością to wpłynie na pozytywne efekty współpracy.

Rozmowa to podstawa

Rozmowa pomiędzy fotografem a modelem lub modelką jest bardzo ważna. Posiada ona ogromny wpływ na to jak przebiegnie cała sesja. Równie ważne jest to kiedy zostanie przeprowadzona. Tak na dobrą sprawę, należy to zrobić jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć. Kolejna ważna kwestia, to dobór odpowiednich tematów, które zostaną poruszone podczas takiej rozmowy. Modelkę lub modela można w łatwy sposób urazić, a wtedy efekt końcowy może nie być zadowalający. Dlatego należy być uważnym.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Bardzo często zdarza się tak, że fotograf w trakcie sesji musi działać pod wpływem impulsu, spontanicznie. Oczywiście niektórzy z nich trzymają się klasycznych reguł, których nauczyli się w szkole lub na kursie. Jednak warto zapamiętać, że zasady są po to, żeby dopasowywać je do swoich indywidualnych potrzeb lub je łamać.

Zobacz też: http://www.pracowniapiekna.pl/sesja-slubna-kiedy-ja-najlepiej-zorganizowac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ