Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wdrożenie systemów wspierających zarządzanie firmą, czyli na controlling. Te zaawansowane procesy wspomagane technologiami informatycznymi są zintegrowane z systemami funkcjonującymi wewnątrz firmy. Pozwalają sprawnie gromadzić i przetwarzać dane, które są przydatne w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Controlling jest zatem doskonałym narzędziem, które umożliwia stałą kontrolę nad wszelkiego rodzaju procesami zachodzącymi w firmie i tym samym lepsze ich planowanie, analizowanie, czy też raportowanie. Specjaliści z tej dziedziny stają się coraz bardziej poszukiwanymi i zwykle nie mają problemu ze znalezieniem pracy. Kurs controlling to jeden ze sposobów, aby zdobyć odpowiednie kwalifikacje i praktyczne umiejętności zawodowe.
Specjalista do spraw controllingu — zawód z przyszłością
Kursy controllingu cieszą się dużym zainteresowaniem. Praca na stanowisku specjalisty do spraw controllingu jest bowiem niezwykle ciekawa, ale daje też duże możliwości rozwoju, awansu, a przede wszystkim zapewnia atrakcyjne wynagrodzenie. Co więcej, decydując się na pracę, na tym stanowisku, mamy możliwość różnych form zatrudnienia. Większość kontrolerów pracuje na etacie, ale wielu z nich decyduje się na współpracę z firmami, jako specjaliści zewnętrzni prowadzący własną działalność gospodarczą.
Bez względu, jednak na formę zatrudnienia, specjalista z tej dziedziny powinien mieć odpowiednie kwalifikacje zawodowe, ale też predyspozycje do wykonywania tej pracy. Do tego zawodu przygotowuje między innymi kurs controlling. Jeśli zatem marzysz o karierze kontrolera, uczestnictwo w takim szkoleniu z pewnością doskonale Cię do tego przygotuje.
Kurs controllingu — przygotowanie do pracy w charakterze specjalisty do spraw controllingu
Osoby, które chcą podjąć pracę na stanowisku specjalisty ds. controllingu, muszą mieć szeroką wiedzę na temat procesów zachodzących w gospodarce i potrafić sprawnie diagnozować i analizować ich wpływ na działalność firmy. Powinny też znać aktualne akty prawne, czyli przepisy, rozporządzenia i ustawy. Muszą potrafić planować strategię rozwoju przedsiębiorstwa i trafnie wskazywać najlepsze sposoby osiągnięcia określonych celów. Te i inne niezbędne koncepcje controllingu biznesowego i finansowego stanowią główny cel szkolenia uczestników kursu – https://www.frr.pl/szkolenie/1201/specjalista-ds-controllingu. Zatem, czy warto się na takie szkolenie zapisać? Zdecydowanie tak.
Uczestnicy kursu controllingu zdobywają praktyczną wiedzę i umiejętności związane z zaawansowanymi koncepcjami controllingu finansowego i biznesowego. Podczas 5 różnych modułów szkolenia kursanci dowiedzą się między innymi, jakie funkcje, zadania i cele spełnia controlling w przedsiębiorstwie. Nauczą się efektywnie analizować dane, przygotowywać symulacje, raporty, czy też kalkulacje i korzystać z pomocy niezbędnych do tego narzędzi. Wiedzę będą zdobywać pod okiem doświadczonych wykładowców, którzy mogą się pochwalić wieloletnią praktyką związaną z controllingiem. Kurs kończy się pisemnym testem potwierdzającym zdobyte umiejętności. Pozytywny jego wynik upoważnia do otrzymania zaświadczenia potwierdzającego ukończenie kursu i stosowanego certyfikatu.