Jak szybko wynająć magazyn?

Przychodzi moment, w którym każdy biznes z prawdziwego zdarzenia, musi zorganizować powierzchnię do przechowywania towarów. W tym celu najlepiej wynająć magazyn. Na co trzeba zwrócić uwagę, by wynająć go szybko i nie żałować?

Przychodzi moment, w którym każdy biznes z prawdziwego zdarzenia, musi zorganizować powierzchnię do przechowywania towarów. W tym celu najlepiej wynająć magazyn. Na co trzeba zwrócić uwagę, by wynająć go szybko i nie żałować?

Infrastruktura drogowa

Kluczową rolę odgrywa infrastruktura drogowa. Do magazynu musi być dobry dojazd. Warto poszukać takiego, który byłby zlokalizowany blisko siedziby firmy lub jej przedstawicielstw handlowych. Wybierając lokalizację, w której poszukujemy magazynu, trzeba pamiętać, że dodatkowe transporty generują koszty. Każdy przejechany kilometr, to uciekające złotówki.

Szczecin oferuje magazyny do wynajęcia, które najczęściej zlokalizowane są blisko dużych węzłów komunikacyjnych, co znacznie podnosi ich atrakcyjność. Ogólnie rzecz biorąc, najbardziej pożądane lokalizacje to te blisko głównych węzłów komunikacyjnych, tras szybkiego ruchu oraz autostrad.

Powierzchnia magazynu

Cena za wynajem magazynu uzależniona jest w dużej mierze od jego powierzchni. Im jest większy, tym jest też droższy. Z tego powodu konieczne jest oszacowanie jaka dokładnie powierzchnia będzie niezbędna do pracy. Powierzchnia magazynowa musi być na tyle duża by zapewniać komfort, ale równocześnie musi być skrojona na miarę potrzeb najemcy. W końcu, nikt nie chce płacić za przechowywanie… powietrza.

Wyposażenie

Magazyny w zachodniopomorskim bardzo często mają wyposażenie, które ułatwia pracę w nich. Najbardziej pożądane z nich mają na stanie podstawowy sprzęt, który może okazać się niezbędny. Najważniejsze są półki, regały oraz podesty pod towary, które nie mogą stać bezpośrednio na posadzce. Dobrze jeżeli w magazynie jest również miejsce na biuro oraz podłączone są media. Magazyny z chłodniami powinny także mieć własne zasilanie awaryjne.

Indywidualne potrzeby

Konieczne jest zwrócenie szukanie magazynu na wynajem, który odpowiada indywidualnym potrzebom firmy. Specjalne warunki magazynowania dotyczą w szczególności leków oraz artykułów spożywczych. W ich przypadku magazyn musi spełniać szereg dodatkowych wymogów. Przede wszystkim musi on być higieniczny, wolny od owadów oraz gryzoni. Powinien też być łatwy w utrzymaniu czystości. Można się, więc spodziewać, że cena za jego wynajem będzie wyższa.

Cena

Wynajem magazynu ma cenę adekwatną do tego, co sam oferuje. Im jest on w lepszym stanie technicznym i w bardziej atrakcyjnej okolicy, tym cena jego wynajęcia jest wyższa. Osoba, która chciałaby szybko znaleźć najemcę na swój magazyn, koniecznie powinna wziąć pod uwagę te dwa parametry.

Wyznaczając cenę wynajmu magazynu trzeba wziąć pod uwagę jego faktyczną wartość. Jeżeli powierzchnia magazynowa jest bardzo duża, a jej cena odstrasza potencjalnych najemców, to warto rozważyć podzielenie jej. Na mniejsze powierzchnie w atrakcyjnej cenie, powinni szybko znaleźć się chętni. Tym bardziej, że małych i średnich firm jest na polskim rynku dużo więcej niż prawdziwych gigantów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ