Jak zarobić pierwszy milion?

Pytanie o pierwszy milion stało się już niemal kultowe. Krążą wokół niego legendy i mity, a jeden mówi nawet, że pierwszy milion należy ukraść. Oczywiście nie jest to prawdą – można dojść do niego całkiem uczciwie, choć i cudowne sposoby na zarabianie dużych pieniędzy bez wysiłku i wkładu są nieco podejrzane i niezbyt skuteczne. Jedno jest pewne – niezależnie od branży i obranego sposobu, konieczna będzie determinacja, samodyscyplina i odporność na stres.

Czy trzeba dostać spadek?

Niektórzy uważają, że pierwszy milion trzeba dostać w spadku lub w prezencie od bogatych krewnych. Można go też oczywiście wygrać, jednak sądzi się powszechnie, że osoby znienacka obdarowane pieniędzmi rzadko potrafią je zainwestować i pomnożyć.

Jak więc zabrać się do zarabiania symbolicznego pierwszego miliona? Tę drogę zaczyna się nie na giełdzie czy w zakładzie pracy, ale we własnej głowie. To na tym poziomie trzeba wytworzyć przekonania, które pozwolą obrać cel i dążyć do niego. Nie pomogą artykuły i książki, ani zewnętrzne doradztwo, bez odpowiedniej dawki determinacji.

Czynniki psychologiczne

Nie istnieje dobry przepis na to, jak zarobić pierwszy milion – nie ma na to żadnego algorytmu, jeśli chodzi o sposób czy dziedzinę inwestowania. Można jednak zadbać nieco o własną produktywność oraz odpowiednio ukierunkować się na cel. To właśnie on będzie niezwykle ważny w drodze do stabilności finansowej, a w efekcie do bogactwa.

Każdy kto chciałby żyć na wysokim poziomie materialnym musi przygotować się na ciężką pracę. Nic tutaj nie przychodzi łatwo – przyda się optymizm i system przekonań pomagający w chwili zwątpienia. Warto oczywiście wzorować się na tych, którzy już coś osiągnęli – poczytać wywiady czy biografie. Może to stanowić motywację i podporę w chwilach zmęczenia albo utraty wiary w cel. Oczywiście nie da się powtórzyć cudzego sukcesu kropka w kropkę, ponieważ ludzie zaczynają z innych punktów startowych i posiadają różne uzdolnienia, możliwości. Można jednak skorzystać z takiego wsparcia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ