regały sklepwe

Czy wiesz, że proces decyzyjny potencjalnego klienta w punkcie sprzedaży trwa od 3 do 8 sekund? Tyle trwa przyciągnięcie uwagi za pomocą idealnie wystrojonej witryny sklepowej albo ekspozycji towarów już we wnętrzu butiku. Nie mówimy tu oczywiście o czasie, w którym realizujemy zakupy, ale o tym, który jest niezbędny do przyciągnięcia uwagi i wzbudzenia potrzeby zakupowej.

Decyzje zakupowe konsumentów

Myślisz, że wszystkie zakupy robisz świadomie i to Ty decydujesz, do którego sklepu wejdziesz po dany produkt? Nie do końca tak jest. Takie decyzje podejmowane są automatycznie, działa tutaj nasza podświadomość. Okazuje się, że wpływ na to mają marketerzy, którzy starają się, by sklep był na tyle atrakcyjny wizualnie, żeby cieszył się zainteresowaniem potencjalnych klientów. Pamiętaj, że już wejście do butiku i skierowanie wzroku na regały sklepowe, to połowa sukcesu.

Moda na merchandising

Dzisiaj właściciele sklepów nie wyobrażają już sobie braku współpracy z merchandiserami, których zadaniem jest odpowiednia ekspozycja towaru. Tu nie chodzi tylko o ustawienie szyldów reklamowych w odpowiednim, dobrze widocznym miejscu. Dzisiaj uwagę zwraca się także na wygodę dokonywania zakupów i jak największy komfort klienta. Czy wyobrażasz sobie wybieranie bluzek albo spodni z wąskich półek, jakie posiadają regały sklepowe? Lepszym rozwiązaniem jest rozwieszenie ich na wieszakach. Tradycyjne regały sklepowe niech staną się świetnym narzędziem do ekspozycji produktów spożywczych albo kosmetyków.

Ekspozycja ma być przejrzysta, schludna, dobrze, jeśli asortyment ułożony jest tematycznie – to ważne na przykład w sklepach z artykułami spożywczymi.

Dzisiaj oprócz walorów, które wpływają na wygodę, stawia się też na efekty wizualne. Wystrój sklepu ma znaczenie, jeśli pod uwagę weźmiemy grupę docelową, jaka ma korzystać z dostępnego w nim asortymentu. Liczą się też kolory. Dodatki dekoracyjne w kolorze złotym sprawią, że sklep postrzegany będzie jako  luksusowy, z tzw. „wyższej półki”. Kolor zielony jest idealny, jeśli tylko właściciel sklepu chce podkreślić towary przyjazne środowisku, ekologiczne. Zawsze sprawdza się też biel, która nadaje charakteru czystości, schludności oraz profesjonalizmu.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ