jaki pojazd pływający kupić dziecku?

Łodzie i żaglówki RC, są to zdalnie sterowane modele pływające, stanowiące idealną rozrywkę dla młodszych, jak i starszych dzieci. Ta fascynująca zabawa, może szybko przerodzić się w pasję. Na początku przygody z modelami RC, warto wybrać gotowy model.

Z pływających modeli RC możemy wymienić łodzie motorowe, żaglowe i żaglowo-motorowe. Każda z tych łodzi jest inna, różni się rodzajem napędu, swoim działania, wyglądem, a nawet budową.

Łodzie i żaglówki RC – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Dostępność modeli łodzi i żaglówek RC jest dość spora. Każdy model ma inną cenę. Najprostsze modele można dostać już za około 100 zł, wyróżniają się zasilaniem akumulatorowym lub bateryjnym. Są idealnym rozwiązaniem dla dziecka lub osoby początkującej.

Gdy zależy nam na tym, żeby sprzęt miał większe możliwości należy wybrać model bardziej złożony. Będzie to koszt w granicach 200-500 złotych. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór motorówki zdalnie sterowanej. Na co jeszcze zwrócić szczególną uwagę?

Łodzie i żaglówki napędzane za pomocą baterii lub akumulatora – są świetne na początek przygody z takiego rodzaju zabawkami. Takie modele charakteryzują się niższą prędkością, dzięki temu łatwiej jest sterować urządzeniem. Wadą takiego rozwiązania jest ograniczony czas działania akumulatorów. Jednak nie ma tragedii, zawsze można dokupić dodatkowe akumulatory.

Łodzie i żaglówki RC dla dzieci

Czas ładowania – jest istotny tylko wyłącznie w przypadku urządzeń, które są zasilane za pomocą akumulatora.

Aparatura sterująca i częstotliwość w prostszych wersjach pilot będzie pracował na częstotliwości 27MHz, na takiej częstotliwości możliwe są zakłócenia. To jest wada, tego typu modeli. Droższe modele pracują na częstotliwości 2,4GHz, co jest dużą różnicą. Nadajnik i odbiornik są ze sobą idealnie sparowane, w tym przypadku nie mowy o żadnych zakłóceniach sygnału.

Zasięg – jest to kluczowy parametr. Od niego zależy jaka może być maksymalna odległość, na jaką może odpłynąć łódź lub żaglówka, bez obaw o utratę sygnału. Najprostsze modele mają zasięg 15-25 metrów.

Maksymalna osiągana prędkość – w modelach dla dzieci i początkujących maksymalna prędkość jest dość niska, wynosi zazwyczaj około 15 km/h. Podczas takiej prędkości, dziecko może swobodnie uczyć się sterować.

Przeczytaj też: http://www.turystykawsieci.pl/helikoptery-rc-dla-dziecka-czy-to-dobry-pomysl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ