Czy praca przez internet to mit?

Pracowanie za pośrednictwem internetu to możliwość, która podobałaby się wielu ludziom. Mowa tu zwłaszcza o tych, którzy nad codzienne wychodzenie do pracy przedkładają własny dom, a ich potrzeba przebywania między ludźmi nie jest zbyt wielka. Można dość łatwo spotkać się z opinią, że praca przez internet stanowi jedynie mit dla naiwnych, jednak spora grupa ludzi tak właśnie zarabia na życie czy dodatkowe wydatki.

Zalety i wady pracowania przez internet

Praca bez konieczności wychodzenia z domu pozwala przede wszystkim oszczędzić czas, a także koszt dojazdów do miejsca pracy. Wbrew pozorom, jeśli nie dojeżdża się rowerem, kwoty przeznaczane na transport co miesiąc są dość znaczne, a możliwość zatrzymania ich w portfelu – kusząca. Często osoby pracujące online czy prowadzące swoje blogi mają też możliwość dostosowania godzin pracy do własnych potrzeb i preferencji. Praca na część etatu lub umowę o dzieło jest bardzo pożądana na przykład przez osoby opiekujące się w domu małymi dziećmi. Na domiar tego zarobki z prowadzenia bloga czy telepracy z roku na rok idą w górę i są coraz bardziej atrakcyjne, dlatego tak wiele kobiet decyduje się na założenie swojego bloga, gdzie dzieli się informacjami z życia.

Wadą pracowania przez internet jest brak codziennej możliwości wyjścia do pracy. Brzmi nieco dziwnie, zwłaszcza, że wielu ludzi regularnie narzeka na tę konieczność. Jednak każdy, kto z dowolnego powodu miał kiedyś przedłużony urlop wie, że brak codziennej rutyny staje się po jakimś czasie nieprzyjemny. Ten czas oraz nasilenie negatywnych odczuć zależy z kolei od predyspozycji osoby oraz od umiejętności zorganizowania sobie czasu dobrze i produktywnie – tak, by starczyło go na spotkania z przyjaciółmi i przyjemności.

Jak pracuje freelancer?

Główną grupą osób pracujących przez internet są freelancerzy. Specyfika tej pracy polega na wykonywaniu różnego typu zleceń zdalnie i przekazywaniu efektów klientowi. Niektórzy freelancerzy są zatrudnieni na etat lub umowę o dzieło, inni z kolei mają własną, zarejestrowaną działalność. Wiele spośród osób, które zdecydowały się na taką formę pracy, ceni sobie niezależność i możliwość kreowania własnego czasu według potrzeb – choć to też jest umiejętność, której trzeba się długo uczyć.

Źródło: http://www.postawnaswoim.pl/kariera/jak-zarabiac-przez-internet/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ