Wymiana walut jest procesem, który musi kosztować. Jest to klasyczna transakcja finansowa, a podmioty realizujące tę usługę muszą na tym zarabiać. Pozostaje jednak kwestia tego, jak i na czym się zarabia.

Kantory internetowe

Kantory online są po prostu działalnością usługowa w obrębie wymiany walut zlokalizowaną w internecie. Tam też odbywa się cała transakcja wymiany waluty. Poza kosztami prowadzenia strony właściciel kantoru internetowego nie ponosi zatem żadnych innych kosztów. Transakcje te są całkowicie bezpieczne zarówno dla niego jak i dla wymieniających waluty. Nie ma ryzyka kradzieży pieniędzy, nie trzeba utrzymywać stacjonarnego kantoru ani zatrudniać pracowników do obsługi. Niezbędny jest jednak sprawnie działający system internetowy i wsparcie informatyczne.

Walutomat

Nieco innym sposobem wymiany walut w internecie może być Walutomat. To najpopularniejsza tego typu platforma, której działanie opiera się na pośrednictwie wymiany walut pomiędzy poszczególnymi użytkownikami. Taka wymiana walut może być korzystniejsza, choć wciąż nie cieszy się dużą popularnością. Kurs wymiany jest ustalany bezpośrednio pomiędzy konkretnymi użytkownikami i dotyczy tej konkretnej transakcji. Jest to wymiana korzystna dla obu stron, ponieważ potrącana jest niewielka prowizja dla Walutomatu od kwoty transakcji. Nawet biorąc pod uwagę tę prowizję i kurs niższy niż ten oficjalny, to i tak transakcja jest opłacalna dla sprzedającego walutę. A zatem – opłaca się wymieniać za pośrednictwem Walutomatu!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ