Tego, że języków obcych warto się uczyć chyba nikomu uświadamiać nie trzeba. Niesie to ze sobą wiele pozytywów i właściwie żadnych wad. Poznawanie nowych języków i doskonalenie tych, którymi już w pewnym stopniu władamy to chyba najlepsza możliwa rzecz, którą może zrobić każdy w ramach samorozwoju. Liczba drzwi, które one są w stanie przed nami otworzyć jest właściwie nieograniczona. Nie mam tutaj na myśli tylko tych fizycznych, a bardziej mówię to w przenośni. Takimi drzwiami może być nowa praca lub studia za granicą. Możesz również poznać miłość swojego życia podróżując po kraju, w którym od zawsze chciałeś mieszkać. Nawet krótki kurs jakiegoś języka jest w stanie diametralnie odwrócić losy Twojego życia. Tylko od Ciebie zależy, który z języków wybierzesz i jak jego znajomość wykorzystasz.

Jakich języków warto się obecnie uczyć?

1. Język angielski

To, że język angielski jest na pierwszej pozycji chyba nikogo nie dziwi, prawda? Po prostu nie ma innej możliwości. To jest język naszych czasów, obecnego świata kultury, nauki i biznesu. Wszystkie najlepsze publikacje naukowe oraz zasoby wiedzy na właściwie każdy temat są dostępne w języku angielskim. Około 85% ze wszystkich stron internetowych, stanowią te po angielsku.

2. Język niemiecki

Położenie geograficzne Polski sprawia, że język naszego sąsiada jest na tak wysokiej pozycji. Nie jest tajemnicą, że Niemcy to bardzo bogaty kraj, przyciągający Polaków. Wielu z naszych rodaków wyjechało tam pracować, ponieważ zarobki są nieporównywalnie większe. Niestety bez znajomości języka próżno szukać tam zatrudnienia.

3. Język rosyjski

Nie mogło zabraknąć takiej pozycji na naszej liście. Można powiedzieć, że język rosyjski ponownie zyskuje na popularności, tak jak to miało miejsce kilkadziesiąt lat temu. Wystarczy jedno spojrzenie na mapę świata, aby zauważyć że Rosja to na prawdę ogromny obszar. Rosyjskim na całym świecie włada około 300 milionów osób. Warto zauważyć, że znajomość tego języka sprawi, że będziemy w stanie porozumiewać się również w krajach takich jak Ukraina czy Białoruś, a także w wielu zakątkach Azji Środkowej.

4. Język hiszpański

Sam fakt, że posługuje się nim około 500 milionów ludzi na świecie sprawia wrażenie. Jeśli wiążemy jakąś przyszłość z rejonem Ameryki Łacińskiej to zdecydowanie powinniśmy rozważyć naukę hiszpańskiego. Kwestie podróży i pracy mają wspólny mianownik w postaci języka hiszpańskiego, ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej ofert wymagających jego znajomości – głównie w tursystyce.

5. Języki skandynawskie

Spośród języków norweskiego, duńskiego czy szwedzkiego trudno wybrać najważniejszy. Właściwie znajomość każdego z nich stawia nas w podobnej sytuacji. Powszechnie panującą opinią jest to, że kraje skandynawskie kojarzą się nam z lepszym poziomem życia. Nie ma żadnego błędu w tym rozumowaniu, bo to szczera prawda. Warto zauważyć, że polska gospodarka z roku na rok bardziej współpracuje ze Skandynawami.

Artykuł powstał we współpracy z: Speakin.pl

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ