Wielu młodych przedsiębiorców wchodzących do branży e-commerce, decyduje się na założenie własnego sklepu internetowego. Jest to atrakcyjna opcja, która pozwala na rozkręcenie interesu nawet przy małym kapitale startowym. O ile samo założenie sklepu internetowego, w czasach, gdy na rynku mamy gotowe platformy z pełnym wsparciem technicznym nie jest wielką filozofią to pozycjonowanie sklepu i marketing online, wcale taki prosty nie jest. Od czego zacząć? Jakie błędy popełniane są najczęściej w procesie pozycjonowania? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Odpowiadamy!

Audyt SEO – fundament pozycjonowania

Nie jest tajemnicą, że pozycjonowanie wymaga czasu. Oczekiwanie efektów w miesiąc czy dwa po rozpoczęciu działań mija się z celem. Warto jednak poświęcić czas i środki na to, aby odpowiednio wypozycjonować nasz sklep tak, aby sprowadzić do niego naturalny ruch organiczny. Jak zacząć? Oczywiście wykonując audyt. Audyt sklepu internetowego to coś, o czym wielu przedsiębiorców zapomina, przechodząc od razu do linkowania i kampanii reklamowych. Jest to niezwykle częsty błąd, którego skutkiem jest brak pozycji w TOP 10 czy nawet TOP 50 wyników wyszukiwania. Pozycjonowanie bez odpowiedniego audytu jest jak zarzucanie losowymi lekami chorego organizmu, absolutne działanie na ślepo bez pracy u podstaw. Tylko audyt sklepu internetowego może pokazać nam jakie kwestie należy poprawić i w jakim kierunku prowadzić działania tak, aby, jak najlepiej zoptymalizować sklep pod kątem wyszukiwarki.

Kupowanie linków

Nawet, gdy wykonamy audyt i dostosujemy sklep do zaproponowanych przez niego zmian, musimy pamiętać o budowaniu profilu linkowania dla naszej domeny. Również na tym etapie często popełnia się błędy wynikające z niecierpliwości i oczekiwania natychmiastowych efektów. Tego typu błędem jest oczywiście kupowanie linków. Linki zdobywane w ten sposób nie są z reguły w ogóle wartościowe i nie przynoszą praktycznie żadnych efektów, zaśmiecając jedynie nasz profil linkowania. Tylko linki z zaufanych stron z wartościową treścią i aktywnymi użytkownikami niosą wartość, która może podnieść ocenę naszej domeny.

Regularne publikowanie wartościowych treści

Jest to kolejne szalenie ważna kwestia, o którą należy zadbać. Z roku na rok Google daje nam do zrozumienia, że to właśnie wartościowe treści mają duży wpływ na pozycję. Samo eksponowanie produktów w sklepie nie wystarczy. W dzisiejszych czasach prowadzenie bloga firmowego i pisanie wartościowych, unikalnych opisów kategorii, czy produktów nie jest tuż dodatkiem, a koniecznością. “Content is King”- to stwierdzenie już dawno utarło się w kręgach specjalistów od marketingu i jak pokazują wyniki kampanii reklamowych, nie ma w nim ani odrobiny przesady.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ