Wybór drzwi zewnętrznych do domu, czy mieszkania to trudna decyzja. O ile w pierwszym przypadku głównie musimy zwrócić uwagę na to, czy skrzydło będzie pasowało do naszego wnętrza, w przypadku domku jednorodzinnego trzeba zadbać o spójny wygląd zarówno z elewacją, jak i wiatrołapem, czy korytarzem. Dlatego drzwi zewnętrzne trzeba dobrać to rodzaju elewacji i bryły domu. Polecamy szeroki wybór drzwi w sklepie Bricoman: https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/drzwi-zewnetrzne-wejsciowe-techniczne/drzwi-zewnetrzne

W przypadku klasycznych brył i jednokolorowych elewacji dobrym i uniwersalnym wyborem są skrzydła w kolorze orzecha lub złotego dębu. Mogą być to pełne skrzydła, jednak piękną ozdobą i dodatkowym źródłem światła w korytarzu są drzwi z częściowym przeszkleniem, takim jak mała szybka lub większy witraż. Wybierając drzwi warto zwrócić uwagę na aspekty techniczne. Poza koniecznymi pomiarami warto zwrócić uwagę na zabezpieczenia. Drzwi mają bowiem z jednej strony wpuszczać do wnętrza domowników i gości, ale też chronić przed nieprzyjaciółmi. Abyśmy czuli się w swoim domu bezpiecznie należy wybrać model drzwi z zamkiem wieloryglowym, a najlepiej dwoma. Ponadto bezpieczeństwo można jeszcze bardziej poprawić przez wybór skrzydła wyposażonego w bolce antywyważeniowe.

Drzwi zewnętrzne mają jednak więcej zadań. Izolują także przestrzeń od warunków zewnętrznych, a więc zimna i upału. Aby termoizolacja była właściwa drzwi powinny być ocieplone styropianem. Dla dobrej izolacji ważna jest także ościeżnica i próg, które nie mogą poddać się zmiennym warunkom atmosferycznym i upływowi czasu. W przypadku drzwi zewnętrznych najbardziej rekomendowanym rozwiązaniem jest założenie elementów z metalu, które nie powodują rozszerzania się i kurczenia przy wahaniach temperatury i wilgotności powietrza. Eleganckie drzwi ozdobione mogą być frezami, które powodują wrażenie ich przestrzenności. Dzięki temu elewacja i wnętrze nabywają klasycznego charakteru. Alternatywą dla drzwi w klasycznym wzorze są produkty o nowoczesnym wyglądzie. W tym przypadku orzechowy, czy dębowy kolor można zastąpić elegancją i surowym pięknem antracytu.

Drzwi w takim kolorze dodają pomieszczeniu designerskiego charakteru, zwłaszcza gdy połączone są ze wstawkami ze szczotkowanej stali i mlecznego matowego szkła. Tego typu drzwi mogą być zupełnie płaskie, a ich całą ozdobą są przeszklenia z ramkami z INOX-u. Mogą być to także skrzydła z frezami, które jednak są mniejsze niż w przypadku skrzydeł klasycznych. Bez względu na to, czy wnętrze i elewacja budynku są klasyczne, czy nowoczesne, warto zainwestować w eleganckie drzwi zewnętrzne. Nie bez powodu mówi się bowiem, że drzwi to wizytówka domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ