Kryptowaluty

Ostatnie kilka lat to wzmożony wzrost zainteresowania obszarem kryptowalut. To, co jeszcze niedawno było niszowym obszarem zainteresowania garstki osób, rozwinęło się do miana waluty XXI wieku. O czym świadczy popularność kryptowalut? Coraz więcej krajów interesuje się wprowadzeniem do obiegu cyfrowej waluty. Największe korporacje na świecie inwestują swoje aktywa w giełdy kryptowalut, ale też technologię blockchain. Na Appstore aplikacja Binance jest jedną z najczęściej ściąganych aplikacji mobilnych. Pomimo tej popularności wiele osób jeszcze nie do końca rozumie, czym są kryptowaluty. Poniżej przedstawione zostały najważniejsze informacje, gdzie kupić i jak przechowywać kryptowaluty, a w przypadku niedosytu informacji można przejść na stronę https://www.kryptoporadnik.pl/ gdzie publikowane są specjalistyczne i wyczerpujące poradniki z zakresu handlu kryptowalutami.

Gdzie kupić kryptowaluty?

Pierwsze pytanie, które zadawane jest przez osoby nie zaznajomione z pojęciem kryptowaluty, jest „A gdzie ja moge je kupić”? Sytuacja jest podobna jak w przypadku innych aktywów inwestycyjnych jak akcje spółek it tym podobne. Kupujemy je na giełdzie, podobnie jak kryptowaluty, dla których oferowane są specjalne giełdy skupiające tylko ten typ inwestycji. Giełdy kryptowalut to serwis, za pośrednictwem którego możemy dokonywać transakcji na dziesiątkach kryptowalut. Jakie są najpopularniejsze giełdy? Choć ten rynek wciąż się rozwija, z powodzeniem możemy wskazać na dwie giełdy – Bitbay oraz Binance, który stanowi cały łańcuch usług w stosunku do kryptowalut, ale główna działalność to giełda bez weryfikacji.Te dwie giełdy charakteryzują się bardzo szerokim zakresem kryptowalut, intuicyjną obsługą platformy, bogatymi materiałami edukacyjnymi oraz niskimi stawkami prowizji, co jest bardzo ważne dla aktywnych inwestorów.

Gdzie trzymać kryptowaluty?

Ze względu na fakt, że kryptowaluty cieszą się rosnącym zainteresowaniem, notuje się coraz więcej kradzieży i oszustw, które na celu mają kradzież naszych kryptowalut. Dlatego też kryptowaluty powinny być przechowywane w miejscu, które nie ma połączenia z internetem. Przykładem bardzo bezpiecznych sposobów przechowywania kryptowalut jest portfel do kryptowalut jak Ledger Nano S, Ledger nano X bądź Trezor. Podane zostały 3 najskuteczniejsze i najpopularniejsze portfele sprzętowe, które mogą ograniczyć ryzyko wykradnięcia naszych kryptowalut.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ