Kto może otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń? Teoretycznie każda osoba pełnoletnia, legitymująca się polskim dowodem osobistym i posiadająca konto w banku na terenie RP. Procedura może odbyć się przez Internet, wystarczy wejść na stronę firmy pożyczkowej i wypełnić stosowny wniosek. Ale czy to oznacza, że szybka pożyczka rzeczywiście jest gwarantowana i opłaca się każdemu klientowi? Oczywiście, że nie. Każdy pożyczkodawca stara się bowiem zminimalizować ryzyko albo z drugiej strony – zarobić na kliencie jak najwięcej. Czym charakteryzują się pożyczki przez Internet bez zaświadczeń  i na co musisz uważać?

Pożyczka internetowa na dowód – jak ją otrzymać?

Jeśli potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki, szybkie pożyczki wydają się idealnym rozwiązaniem. Wypełnienie wniosku na stronie firmy pożyczkowej zajmie Ci kilka minut. Następnie system lub konsultant zweryfikuje Twój wniosek i podejmie wstępną decyzję. Firma prześle Ci ofertę, po czym musisz ją zaakceptować i potwierdzić swoje dane, np. za pomocą przelewu z własnego konta bankowego. Jeśli wszystko będzie się zgadzać, firma pożyczkowa od razu wyśle pieniądze. Wynika z tego, że podstawowym warunkiem otrzymania pożyczki przez Internet bez zaświadczeń jest spisanie danych osobistych z dowodu tożsamości. Firma nie powinna wymagać potwierdzenia zatrudnienia od pracodawcy, oświadczenia o zarobkach czy wyciągu z konta. Ale czy na pewno?

Pożyczka online bez zaświadczeń – nie tak prosto, jak Ci się wydaje

Prawie każda firma pożyczkowa sprawdza sytuację finansową klienta, weryfikując jego historię w bazach danych BIK, BIG, ERIF oraz KRD. Tym samym jeśli jesteś notorycznym dłużnikiem i zalegasz ze spłacaniem rat, Twój wniosek może zostać rozpatrzony negatywnie. Ponadto w formularzu musisz podać dane o zatrudnieniu, zatem w razie wątpliwości firma może skontaktować się z Twoim pracodawcą. Ponadto zdarza się, że klient zostanie poproszony o przesłanie zaświadczenia o zarobkach w formie skanu (zdjęcia) lub o dostarczenie dokumentu do placówki firmy pożyczkowej. Niektóre firmy wymagają również dodatkowych warunków, np. podania danych kontaktowych do innej osoby, poręczycieli czy przesłania wyciągów z konta.

Ile kosztują pożyczki przez Internet bez zaświadczeń?

Obecnie wiele firm pożyczkowych umożliwia otrzymanie pierwszej chwilówki za darmo. Bez oprocentowania i bez prowizji. Oznacza to, że jeśli pożyczysz 1000 zł, w ustalonym terminie musisz spłacić dokładnie 1000 zł i ani grosza więcej. Niestety, takie pożyczki zwykle są niewielkie (max 3000 zł, częściej 500-1000 zł), w dodatku wymagają zachowania krótkiego, bo 30-dniowego okresu spłaty. Jeśli przekroczysz  termin, firma naliczy karne odsetki i dodatkowe opłaty, a w rezultacie darmowa pożyczka będzie droższa niż zwykła. W kwestii oprocentowania pożyczki przez Internet bez zaświadczeń nie prezentują się zbyt atrakcyjnie – w tej kategorii najtańsze pożyczki zapewniają RRSO na poziomie 50-200% w skali roku. Najdroższe oferty naliczają koszty w wysokości 1000-2000% wartości pożyczki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ