Rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie, dlatego większość firm musi się do niego bez przerwy dostosowywać. Wiele osób prowadzi swój biznes w internecie, wybierając mobilną formę pracy. Taka forma nie zawsze sprzyja poznawaniu nowych ludzi, a tym samym budowaniu sieci kontaktów. Jeżeli jesteś mobilnym przedsiębiorcą, pomyśl, jak networking może pomóc Ci w pracy.

Coworking

Budowanie sieci kontaktów w mobilnym biznesie nie jest łatwe, ale nie niemożliwe. Dobrą metodą na zawieranie nowych znajomości jest korzystanie z coworkingu. Wirtualne biuro w Krakowie otwiera furtkę do spotkania ludzi, którzy pracują i myślą tak jak Ty. Bardzo prawdopodobne, że poszukują osoby, która swoją pracą uzupełni lukę w ich projekcie. Warto więc zapoznać się z ofertą wirtualnego biura firmy Point Office – biurka na godziny, coworking. To na pewno będzie dobry początek.

Wydarzenia networkingowe

Budowanie sieci kontaktów wymaga przebywania w towarzystwie osób z tej samej branży. Gdzie można takie spotkać? Na branżowych wydarzeniach networkingowych. Warto jednak selekcjonować propozycje udziału w takich wydarzeniach. Wiele z nich to jedynie nowatorska forma sklepu, w którym są sami sprzedawcy, a żadnego kupującego. Oferując swoje usługi nie bądź więc nachalny. Rozmawiaj swobodnie, wybadaj grunt i oceń, czy warto nawiązać tę konkretną znajomość. Wymieniaj się wiedzą i doświadczeniami, a zbudujesz w oczach rozmówcy wizerunek specjalisty w swojej dziedzinie.

Aktywność w organizacjach

Praca wolontariusza w fundacji lub stowarzyszeniu wydaje się być marnotrawstwem czasu. Jednak w rzeczywistości otwiera możliwości poznawania wielu ludzi, często piastujących wysokie stanowiska w różnego typu firmach. Praca społeczna przyniesie Ci korzyść dwojakiego rodzaju. Z jednej strony zrobisz coś pożytecznego dla innych, a z drugiej znacznie poszerzysz swoją sieć kontaktów. Kto wie, może wyjdzie z tego nowa, atrakcyjna okazja biznesowa? Jeżeli preferujesz bardziej sformalizowane relacje, może skusisz się na prowadzenie szkoleń lub wykładów? Podziel się swoją wiedzą, zaprezentuj się jako ekspert, a na pewno ktoś Cię zauważy.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ