Pięć zalet nowoczesnych systemów płatności online

Moduły finalizacji transakcji w znacznym stopniu przyśpieszają proces zakupowy w sklepie internetowym. Wiele e-handlowców decyduje się skorzystać z oferty dostawców systemów płatności online. Warto wiedzieć, jakie są zalety tego typy rozwiązań.

Różnorodne opcje finalizacji transakcji

Za pomocą systemów klienci e-sklepów mogą zaoferować swoim klientom wiele metod płatności. Do najpopularniejszych należą transakcje z użyciem karty, one click payment lub pay-by-link. Największy wybór metod płatności dostępny jest na stronie przelewy24.pl. Wiele opcji nie wymaga przekierowania klienta na stronę operatora. Sprzedawca może dzięki temu zwiększyć konwersję na swojej witrynie. Szybkość finalizacji transakcji gwarantuje ponadto zmniejszenie ryzyka porzucenia koszyka zakupowego.

Kontrola

Sprzedawca na bieżąco może monitorować dokonywane przez klientów transakcje. E-sklep dostaje ponadto informacje na temat wszystkich realizowanych operacji. Użytkownik ma również swobodny dostęp do panelu administracyjnego.

Prosty system instalacyjny

Moduły płatności można w łatwy sposób zintegrować z systemy zarządzania treścią. Wiele dostawców oferuje swoim klientom gotowe skrypty. Wszelkie informacje na temat danych technicznych dostępne są na stronie poszczególnych operatorów. Właściciel e-sklepu może ponadto skorzystać z profesjonalnego wsparcia technicznego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek komplikacji. Dopełnienie niezbędnych formalności również nie zajmuje wiele czasu.

Niski koszt

Chcąc skorzystać z systemów płatniczych, wystarczy zarejestrować się na stronie danego operatora. Tego typu działania nic nie kosztują. Nie pobierana jest również opłata aktywacyjna. Prowizje za korzystanie z wybranego systemu zależą od ustaleń operatora. Wielu z nich oferuje ponadto rozwiązania dostosowane do zapotrzebowania danego e-handlowca. Systemy płatnicze nie są obciążone opłatami abonamentowymi.

Prostota

Pieniądze wpłacane przez klientów trafiają na konto partnera w module operatora. Wszystkie należności realizowane są w ciągu jednego dnia od daty zlecenia. Sprzedawca ma również możliwość ustalenia harmonogramu wypłat.

Nowoczesne systemy płatności mają wiele zalet. Ich wdrożenie nie zajmuje wiele czasu. E-handlowcy mogą ponadto liczyć na wsparcie techniczne operatorów w przypadku wystąpienia wszelkich trudności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ