Majówka 2020 – najlepsze kierunki podróży

Co roku w okresie wiosennym, gdy zdążyliśmy nacieszyć się już wolnym czasem, związanym z Wielkanocą planujemy kolejne dni wolne – majówkę. To czas, w którym Polacy mogą cieszyć się kilkoma dodatkowymi dniami wolnego, które dają pretekst do zagranicznych wyjazdów czy tradycyjnego grillowania z rodziną. Zobacz jakie kierunki szczególnie warto wybrać w tym roku i w jakim miejscu Polacy będą spędzać majówkę 2020.

A może nad morze?

Maj to okres, w którym raczej zapominamy o kierunkach górskich i zimowym sprzęcie do aktywnego wypoczynku. Po feriach zimowych, na majówkę warto obrać inny kierunek niż ten na południu kraju. Majowy wypoczynek można zaplanować nad morzem, gdzie sezon w tym okresie nieśmiało stawia swoje pierwsze kroki. Co prawda nie ma tu raczej mowy o opalaniu i kąpielach w morzu, ale słońce dopisuje wtedy na tyle, że można pospacerować nad brzegiem morza i urządzić piknik na plaży. Podczas kilkudniowego wyjazdu w te rejony Polski można odwiedzić smażalnie z pysznymi polskimi rybami, pospacerować i odwiedzić Trójmiasto. W Gdańsku, Gdyni i Sopocie czeka na Was wiele atrakcji takich jak m. in. zoo, rejs statkiem czy zabytki, które zdobią te okolice już od setek lat.

Magiczne Podlasie

To nieco zapomniany kierunek na mapie Polski jednak trzeba przyznać, że Polacy coraz chętniej wybierają właśnie te rejony na majowy wypoczynek. Na Podlasiu można poczuć się trochę, jakby czas stanął w miejscu. Nie brakuje tam przydrożnych kapliczek, kolorowych domów, cerkwi oraz lokalnych przesądów. Warto także wspomnieć o niezmąconej przyrodzie, w której ukrywają się rzadkie gatunki roślin oraz żubry. To właśnie na Podlasiu można spotkać rzadką populację żubra, który przechadza się Podlaskimi, leśnymi ścieżkami. Przy odrobinie szczęścia i znajomości siedlisk masz bardzo duże szanse na to, aby dostrzec to zwierze, a nawet zrobić mu zdjęcie.

Majówka za granicą

Marzy Ci się majówka za granicą, ale nie wiesz jaki kierunek byłby najlepszy? Naszym zdaniem majówka to doskonały czas na to, aby udać się na krótką wycieczkę do naszych sąsiadów. Mowa tu o Czechach i zachwycającej Pradze lub Berlinie w Niemczech. Dwu lub trzydniowa wycieczka w zupełności wystarczy, aby nacieszyć się pięknem tych miejsc, a przy okazji odpocząć trochę od pracy. Jeśli brakuje Ci pieniędzy na zagraniczny wyjazd, to nie musisz z niego od razu rezygnować.  Rozwiązaniem są pożyczki społecznościowe, które stały się bardzo popularne w Internecie. Są one alternatywą dla pożyczania pieniędzy od rodziny, a znaleźć mogą je dla Ciebie pośrednicy kredytowi https://splatakredytow.pl/pozyczki-spolecznosciowe/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ