podatek

Nasi rodacy co roku czekają na zwrot podatku z Holandii. Spora ich liczba pracuje w różnych branżach, m.in. na budowie, w hotelach oraz przy osobach starszych. Od teraz masz możliwość skorzystania z narzędzia, które ułatwi Tobie składanie zeznań podatkowych w Belastingdienst. Kilka chwil zajmuje Ci przygotowanie deklaracji. Robisz to pierwszy raz? Nic nie szkodzi! Intuicyjna aplikacja Aaangifte24 przeprowadzi Cię przez cały proces. Zwrot podatku z Holandii z aplikacją jest prosty i bezpieczny. Sprawdź, co możesz zyskać dzięki Aangifte24. 

Zwrot podatku z Holandii – jaki jest czas oczekiwania na pieniądze?

Każda osoba zatrudniona w Holandii legalnie, zobowiązana jest do złożenia zeznania podatkowego w holenderskim urzędzie skarbowym – Belastingdienst. Termin uzyskania nadpłaty podatkowej związany jest z wysłaniem dokumentów. Im szybciej dotrą one do urzędników, tym zeznanie podatkowe zostanie szybciej rozpatrzone. A my będziemy mogli liczyć na zwrot pieniędzy na konto bankowe. Okres rozpatrywania zeznań, który przysługuje Belastingdienst, wynosi 36 miesięcy. Jednak średnio jest to czas około 3-4 miesięcy. Więcej na ten temat przeczytasz w specjalnym artykule pod adresem https://aangifte24.com/ile-sie-czeka-na-zwrot-podatku-z-holandii/

Złożenie deklaracji przy pomocy aplikacji Aangifte24 – profesjonalne narzędzie w Twoich rękach

Z aplikacją do rozliczenia podatku z Holandii bez problemu przejdziesz przez wszystkie formalności. Wystarczy wprowadzić dane pochodzące z Jaaropgave w panelu aplikacji, a ukaże nam się kwota podatku. Kolejnym krokiem jest opłacenie usługi za skorzystanie z Aangifte 24. Po tym wszystkim kontaktuje się z nami doradca, który sprawdza poprawność danych we wniosku i doradza skorzystanie z przysługujących nam ulg podatkowych w Holandii. Na końcu procesu Twoje zeznanie podatkowe wysyłane jest bezpośrednio do Belastingdienst. 

BTW – podatek VAT w Holandii. Jak on wygląda w tym kraju? 

BTW to nic innego, jak podatek obrotowy od towarów i usług, który naliczany jest klientom przy dokonywaniu transakcji. W Holandii występują trzy stawki podatkowe: 0%, 9% i 21%. Ten ostatni jest najczęściej spotykanym podatkiem VAT w Holandii. 

Co istotne, w Holandii istnieje całkowite zwolnienie z podatku BTW. Dotyczy ono, m.in. działalności gospodarczych, które swoje działania prowadzą w obszarze opieki zdrowotnej, edukacji, radia czy telewizji. 

Prowadząc działalność gospodarczą w Polsce, możesz ubiegać się o zwrot podatku z tytułu kosztów poniesionych za granicą. Na https://aangifte24.com/btw-czyli-podatek-vat-w-holandii-czym-jest-i-jak-go-rozliczyc/ przeczytasz więcej o BTW w Holandii. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ