Prywatne akademiki mają przyszłość

Rosnąca z roku na rok liczba studentów oraz mała ilość miejsc w państwowych akademikach to czynniki, które sprawiają, że inwestycja w prywatny akademik to bardzo intratne przedsięwzięcie.

Studentów będzie coraz więcej

Według prognoz Ministerstwa Nauki Szkolnictwa Wyższego w 2035 roku będzie ok. 1,5 mln studentów w Polsce. Coraz wyższy poziom nauczania na polskich uniwersytetach i politechnikach oraz relatywnie niskie opłaty za studia są magnesem dla studentów z całego świata. W ostatnich latach liczba studiujących obcokrajowców wzrosła z 4 do 66 tys. osób. Szacuje się, że w 2020 roku może ich być ponad 120 tys. Już dzisiaj w Trójmieście studiuje prawie 2,5 tysiąca studentów zza granicy. To wszystko sprawia, że w najbliższych latach będzie duże zapotrzebowanie na miejsca noclegowe w największych ośrodkach akademickich. Na pewno wszyscy studenci nie znajdą ich w uczelnianych domach. Dzisiaj na pokój w akademiku może liczyć tylko co piąty. Pozostali będą musieli szukać innego rozwiązania. Jednym z nich jest właśnie zamieszkanie w prywatnym akademiku, których przybywa w całej Polsce.

Prywatny akademik na miarę oczekiwań

Obecnie coraz mniej studentów chce mieszkać w państwowych akademikach. Większość z nich to architektoniczne relikty (kilkuosobowe pokoje bez łazienek), które nie spełniają aktualnych standardów. Współczesny student ma wysokie wymagania, oczekuje komfortowych warunków do życia i nauki w atrakcyjnej cenie. Na takie może liczyć tylko w prywatnym akademiku, choćby takim, jaki buduje w Gdańsku spółka Silver Rock Investments. To amerykańska firma, która ma ogromne doświadczenie w obszarze nieruchomości komercyjnych. Przy ulicy Sobieskiego 13, w tzw. zagłębiu studenckim powstanie największy prywatny kampus akademicki, w którym będzie mogło zamieszkać prawie 500 studentów. Będzie się składał z dwóch pięciopiętrowych budynków. Pomiędzy budynkami usytuowana zostanie ogólnodostępna strefa z punktami gastronomicznymi. Do dyspozycji scholarów będzie 480 pokoi jedno i dwuosobowych komfortowo i nowocześnie urządzonych. Przed obiektem znajdzie się 126 miejsc parkingowych. Studenci mogą liczyć także na wiele innych udogodnień, takich jak strefa relaksu, nauki czy fitness. Z większości usług będzie można skorzystać przy pomocy specjalnej mobilnej aplikacji. Wysoki poziom ochrony to gwarancja bezpieczeństwa użytkowników. Dzięki doskonałej lokalizacji studenci będą mogli szybko dotrzeć nie tylko do trójmiejskich uczelni, ale także wszystkich atrakcji miasta. Wszak życie studenta nie ogranicza się tylko do nauki. Drugi akademik powstanie przy ulicy Zwycięstwa 10, w jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Gdańska, w sąsiedztwie Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Medycznego, przy jednej z głównych arterii miasta. W kompleksie Collegia poza akademikiem pojawi się także nowoczesny i funkcjonalny budynek biurowy. To obiekt o podwyższonym standardzie. Do dyspozycji studentów będą 21 – metrowe przestronne apartamenty.

Intratna i bezpieczna inwestycja

W Europie Zachodniej ludzie coraz częściej inwestują w nieruchomości, także w prywatne akademiki. Zakup mini apartamentu w prywatnym akademiku na wynajem to atrakcyjna alternatywa wobec zakupu mieszkania czy domu. Jak wskazują eksperci, taka inwestycja pozwala uzyskać wyższą stopę zwrotu niż lokal mieszkalny czy komercyjny. Operator tego przedsięwzięcia, firma Collegia zapewnia rentowność na poziomie 6 procent. Osiągnięta nadwyżka będzie dzielona w stosunku 50/50 pomiędzy operatorem a właścicielem lokalu. Inwestycja w prywatny akademik to nie tylko gwarantowana stopu zwrotu, ale także pewna lokata środków. Inwestycja będzie zabezpieczona wpisem do Księgi Wieczystej.  To atrakcyjna i pewna oferta, dla tych wszystkich, którzy w tych niepewnych czasach nie wiedzą, w co zainwestować pieniądze, a nie chcą podejmować dużego ryzyka. Firma oferuje pełną obsługę inwestycji. Collegia nie chce jednak poprzestać tylko na jednym obiekcie w Trójmieście, planuje stworzyć całą sieć prywatnych kampusów akademickich w Polsce pod własną marką.

Wszystkich zainteresowanych inwestycją w prywatny akademik – zapraszamy do kontaktu tel.  +48 730 555 565, biuro@collegia.pl

www.collegia.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ