Reach truck – wózki wysokiego składowania

0
649

Organizacja pracy w magazynie jest zadaniem trudnym. Ważne jest między innymi wyposażenie placówki we wszystkie sprzęty urządzenia konieczne do jego codziennego funkcjonowania. Kluczowe są pod tym względem urządzenia transportowe, wykorzystywane w trakcie załadunku, rozładunku oraz przewożenia towarów na krótki dystans. Poniżej skupiamy się na tak zwanych reach truckach – wózkach wyjątkowo przydatnych w czasie codziennej pracy z towarami różnych gabarytów i o różnym ciężarze. Podpowiadamy do jakich zadań wykorzystywane są reach trucki, jakie są najważniejsze korzyści płynące z ich wyboru oraz dlaczego warto wyposażyć woj magazyn właśnie w te wózki wysokiego składowania.

Specyfikacja pracy wózków reach truck 

Wózki elektryczne przeznaczone do pracy w magazynach tworzą rozbudowaną grupę urządzeń. Znajdziesz w niej wózki przeznaczone do pracy z różnymi obciążeniami i rodzajami załadunku. Ponadto, wózki mogą różnić się takimi parametrami jak wysokość podnoszenia – czyli wysokość, na którą są w stanie unieść transportowany towar. Parametr ten dotyczy unoszenia towarów i przesyłek paletowych. 

Do pracy w magazynach wybiera się najczęściej modele wózków, które są w stanie obsłużyć regały wysokie na kilka metrów. Dlatego wybierając wózek reach truck warto zwrócić uwagę, jaka jest jego wysokość podnoszenia. Polecamy sięgać przede wszystkim po reach trucki marki CESAB, które oferują wysokość podnoszenia dochodzącą do nawet 12,5 metra. Gwarantuje to możliwość sięgnięcia nawet na najwyższe regały magazynowe i sklepowe. 

Ważny jest także udźwig wózka, wyrażony w tonach. Określa on, jakie jest maksymalne obciążenie, z którym dane urządzenie może sobie poradzić. Poszczególne modele mogą różnić się udźwigiem, jednak najczęściej mieści się w przedziale 1-3 ton. 

Wózki do zadań zwykłych i specjalnych 

Sposób wykorzystania wózka elektrycznego zależy w dużym stopniu od charakteru danego magazynu oraz specyfiki jego pracy. W wielu placówkach potrzebne są wózki zdolne osiągnąć stosunkowo wysoką prędkość oraz zachowujące się stabilnie przy każdych warunkach pracy. W innych magazynach natomiast liczy się dostęp do urządzeń maksymalnie precyzyjnych, które będą wykonywać skomplikowane prace w trudnych warunkach – na przykład w wyjątkowo ciasnych alejkach magazynowych lub szlakach komunikacyjnych. 

Przeglądając oferty dostępnych wózków, warto też zwrócić uwagę na dodatkowe rozwiązania konstrukcyjne oraz użytkowe, które mogą zwiększyć komfort pracy z danym urządzeniem. Ważny jest między innymi sposób wykonania oraz wyprofilowania miejsca operatora. Powinno zostać wykonane zgodnie z normami ergonomii i gwarantować możliwość sterowania urządzeniem w wygodnej pozycji. Szczególnie dobrze wypadają wózki, w których pozycja kierownicy jest regulowana i można dostosować ją do konkretnego aktualnego operatora wózka.

Pomocna jest także dodatkowa funkcja kontrolna płynnego podnoszenia. Pozwala ona na unoszenie i opuszczanie ładunku bez jakiegokolwiek narażenia na wstrząsy, wibracje lub inne zagrożenia. Funkcję tę można stosować także w czasie jazdy przy maksymalnych dla danego urządzenia prędkościach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ