Rewolucja w branży kurierskiej

0
1062

Czy wiesz, że tylko na terenie Polski pracuje blisko 20 000 kurierów? Zawód ten cieszy się ogromną popularnością, a firmy kurierskie wciąż prowadzą rekrutacje, by powiększać grono tego rodzaju pracowników. Nie ma wątpliwości, że paczki dostarczane pod wskazany adres w błyskawicznym czasie, stały się dzisiaj znaczną konkurencją dla tradycyjnych przesyłek pocztowych. Ich prężny rozwój i generowanie coraz większych zysków umożliwia zaś wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań. Wszystko po co, by spełniać wymagania swoich klientów.

Kurier z odbiorem tego samego dnia

W standardowej wersji usługa kurierska realizowana jest kolejnego dnia roboczego od momentu nadania przesyłki, a w przypadku paczek dostarczanych na rynku międzynarodowym cały proces logistyczny może trwać nawet kilka dni roboczych. To i tak lepszy wynik, aniżeli opcje, jakie proponuje poczta. Warto jednak dodać, że wysyłka DPD i odbiór paczki na rynku lokalnym jest możliwy nawet tego samego dnia. Kurierzy poruszają się na terenie jednego miasta rowerami, hulajnogami, skuterami i samochodami, dopasowując środek transportu do możliwości logistycznych i oczywiście rodzaju przesyłki. Trzeba jednak zaznaczyć, że branżę kurierską czeka prawdziwa rewolucja, a już niedługo te standardowe możliwości transportu paczek może zastąpić nowoczesna technologia.

Drony zamiast kurierów

Naukowcy potwierdzają, że drony już niedługo przestaną być uznawane za technologiczny wynalazek, staną się zaś powszechnym narzędziem wykorzystywanym w ramach transportu towarów. Specjalne drony dla branży kurierskiej przeszły już nawet pierwsze testy. Okazuje się, że paczka nadana w stolicy może znaleźć się dosłownie w ciągu kilku godzin na drugim krańcu naszego kraju. W normalnym procesie trwałoby to przynajmniej jeden dzień roboczy.

Kiedy drony zastąpią pracę ludzkich rąk? Tego jeszcze nie wiadomo, natomiast specjaliści potwierdzają, że ten wynalazek nie wyklucza kurierów z rynku pracy całkowicie. Autostradą powietrzną będą mogły być na razie nadawane jedynie przesyłki lekkie i o niezbyt dużych gabarytach. W pierwszym etapie tego rodzaju narzędzie ma działać też jedynie na terenie naszego kraju, przesyłki międzynarodowe będą obsługiwane bez zmian.

Widząc jednak ogromny potencjał, ale i rozwój technologiczny, wydaje się tylko kwestią czasu wdrożenie rewolucyjnych opcji, które zmienią branżę kurierską już na zawsze. Wszystko oczywiście po to, by redukować koszty logistyczne, generować coraz większe zyski, ale też wpływać na zadowolenie klientów.

Trzeba przyznać, że drony stają się doskonałym środkiem transportu. Ostatnio odbyła się próba dostarczania dronem potrzebnej krwi do szpitala i ta zakończyła się powodzeniem. Nic dziwnego, że branża kurierska widzi w tym rozwiązaniu tak duży potencjał. Zakupy z dostarczeniem towaru jeszcze tego samego dnia bez względu na lokalizację? To marzenie już niedługo może stać się rzeczywistością.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ