Stawiaj na jakość, a odniesiesz sukces!

W czasach globalnej komunikacji możliwości robienia biznesu są niemal nieograniczone. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w obecnej sytuacji musimy się też zmagać z ogólnoświatową konkurencją. Wielu przedsiębiorców zajmujących się handlem już od lat doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Warto jednak zauważyć, że klienci poszukujący określonych usług coraz częściej są w stanie przejechać przysłowiowe „pół świata”, aby skorzystać z oferty jakiejś wyjątkowej firmy. Wobec takich zmian wyjątkowo ważna staje się dbałość o jakość produktów. Z tego artykułu dowiesz się, jak to zadanie zrealizować.

Systemy zarządzania jakością

O tym jak osiągać coraz lepsze efekty w biznesie opowiada wielu doświadczonych biznesmenów. Warto słuchać takich mentorów, jednak bardzo cenne jest też korzystanie z uniwersalnych rozwiązań  opartych o analizy badań wielu organizacji. Systemy zarządzania jakością są wskazówką, jak ciągle dążyć do lepszych wyników. Najpopularniejszy na świecie jest obecnie system zarządzania jakością ISO 9001. Jest to norma, którą można wdrożyć w każdego rodzaju organizacji niezależnie od wielkości, profilu działania czy lokalizacji.

Zarządzanie jakością, czyli droga do ciągłego doskonalenia

System zarządzania jakością zgodny z ISO 9001 opiera się na założeniu, że organizacja powinna dążyć do ulepszania swoich procesów. Wdrożenie tego certyfikowanego systemu to dopiero początek drogi do doskonałości. Według ISO 9001 dbałość o jakość powinna przejawiać się w każdym obszarze działania firmy. Warto tutaj zauważyć, że podniesienie poziomu jakości dotyczy zarówno samych produktów i usług, jak i procesów wewnętrznych w firmie. Systemy zarządzania jakością sprawiają, że przedsiębiorstwa funkcjonują coraz efektywniej. Decydując się na zastosowanie zasad ISO 9001 organizacja może więc liczyć na spadek kosztów, przy jednoczesnym wzroście przychodów, a także satysfakcji klientów. Aby dowiedzieć się więcej, o korzyściach wynikających z wdrożenia IS0 9001 warto wejść na stronę: http://www.bureauveritas.pl/home/about-us/our-business/certification/management-systems/quality

Osoby zainteresowane normą ISO 9001 powinny wiedzieć, że w 2015 roku nastąpiła jej aktualizacja. Więcej na ten temat znaleźć można na poniższej infografice.

bv infografika iso 9001-2015

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ