Biznes to źródło dochodów i dorobek życia, kapitał, na który pracujemy latami. W jednej chwili – czy to w wyniku pożaru czy kradzieży – możemy stracić wszystko. Dlatego tak ważna jest ochrona biznesu, nie tylko dobre ubezpieczenie od różnych wypadków, ale przede wszystkim metody prewencji, czyli specjalne systemy zabezpieczeń. Które formy zabezpieczeń szczególnie przydadzą się w biznesie?

Monitoring i ochrona

Do najbardziej tradycyjnych rozwiązań w zakresie systemów zabezpieczeń dla biznesu należy monitoring. Powszechnie stosowanym przez przedsiębiorców rozwiązaniem jest telewizja CCTV.  – mówi specjalista z firmy IMPEL Security Polska Sp. z o.o.Systemy transmisji video opierają się na pracy kamer przemysłowych, umiejscowionych w określonych miejscach i przesyłających obraz do centrum nadzoru. Kamery umieszczone w widocznych miejscach już same w sobie stanowią metodę prewencji, a obraz przez nie transmitowany pozwala na udaremnienie włamań, dzięki czemu monitoring wizyjny w znacznym stopniu przyczynia się do ograniczenia przypadków kradzieży czy napadów. Dla większej sprawności systemu telewizji przemysłowej, bywa on połączony z usługą ochrony fizycznej mienia lub osób. Ochroniarze mający dostęp do obrazu transmitowanego przez kamery przemysłowe oraz do systemów alarmowych zapewniają kompleksową ochronę biznesu.

Techniczne systemy zabezpieczeń

Warto jednak zaznaczyć, że nowoczesne technologie oferują znacznie więcej możliwości ochrony mienia firmowego. Jakie systemy zabezpieczeń dla biznesu są najpopularniejsze?

  • Systemy alarmowe. Zbudowane są z układów różnego rodzaju czujek, np. wykrywających ruch w pomieszczeniu, zmianę temperatury, ciśnienia czy też emisję gazów. Dzięki temu sprawnie informują m. in. o włamaniach czy pożarach.
  • Systemy kontroli dostępu. Szczególnie przydatne w budynkach z recepcjami i w pomieszczeniach o ograniczonym dostępie, np. archiwach czy magazynach. Mogą to być zarówno specjalne bramki i skanery, ale też systemy zabezpieczeń w formie kart dostępu lub identyfikacji na podstawie czynników biometrycznych, takich jak głos, linie papilarne czy siatkówka oka.
  • Dedykowane systemy zabezpieczeń. To rozwiązania projektowane specjalnie dla indywidualnego biznesu, obejmujące w zależności od branży np. systemy awizowania, zintegrowane systemy alarmowe i kontroli jakości czy centra zarządzania kryzysowego.

W zależności od specyfiki branży, do zabezpieczeń dla biznesu można również zaliczyć usługi polegające na nadzorze nad transportem towarów, w tym także na konwojowaniu wartościowych przesyłek i pieniędzy. Dobrze dobrany system zabezpieczeń pozwoli zoptymalizować koszty ochrony biznesu i zapobiegnie stratom wynikającym z niepożądanych zdarzeń.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ