Chęć zabezpieczenie finansowe swojej rodziny na wypadek różnych sytuacji życiowych spotyka się coraz częściej w polskich rodzinach. Często jednak osoby dorosłe zastanawiają się, czy pewna polisa na życie na pewno zaspokoi oczekiwania najbliższych na wypadek śmierci czy poważnej choroby. Na co zwracać uwagę, wybierając polisę na życie?

Pewna polisa na życie


Mimo kilkuletniej niechęci, aby się dodatkowo doubezpieczać, Polacy ponownie wybierają ubezpieczenia na życie dostępne u Nationale-Nederlanden. Przemawia za tym kilka faktów. Pierwszy z nich to konieczność wykupienia polisy na życie w przypadku zaciągania długoterminowych zobowiązań finansowych. Chodzi tu w szczególności o kredyt hipoteczny, gdy polisa na życie kredytobiorcy jest jedną z form zabezpieczenia kredytu. Rośnie także świadomość dorosłych, którzy uważają, że ubezpieczenie na życie to również forma zabezpieczenia przyszłości dzieci, jeśli ich rodzic umrze. W wielu przypadkach polisy na życie chronią także zdrowie ubezpieczonego i w przypadku trwałej niezdolności do pracy są w stanie wypłacać dodatkowe świadczenia pieniężne, dzięki którym można przeprowadzić rehabilitację czy też przyspieszyć realizację niektórych procedur leczniczych. Wypłata świadczenia w postaci zasiłku pomaga wielu rodzinom utrzymać swój dotychczasowych poziom życia, bez finansowych konsekwencji, także w przypadku, gdy któryś rodzic umiera. Co prawda pieniądze nie wynagrodzą nieobecności bliskiej osoby, niemniej jednak są bardzo potrzebne w wielu sytuacjach.

Wybierz ubezpieczenie na życie w Nationale Nederlanden


Jednak polisa na życie polisie nie równa. Wielu ubezpieczycieli sięga po różne rozwiązania prawne, które przedłużają wypłatę świadczenia po śmierci ubezpieczonego. Ubezpieczenia na życie dostępne u Nationale-Nederlanden pozwalają w ramach jednej polisy ubezpieczyć całą rodzinę, a dzięki specjalnej konstrukcji zapewniają wysokie świadczenia w przypadku śmierci lub trwałej niezdolności do pracy czy niezdolności do samodzielnej egzystencji. Dla wielu rodzin, które zastanawiają się nad wyborem ubezpieczenia na życie w Nationale Nederlanden, przydatne jest specjalne świadczenie, które uruchamiane jest w ciągu 24 godzin po przekazaniu ubezpieczycielowi informacji o śmierci ubezpieczonego. Wspomniane świadczenie pomaga w organizacji pochówku, który dla wielu rodzin jest wydarzeniem zaskakującym, także pod względem finansowym. Świadczenie jest wcześniej wypłacaną częścią sumy ubezpieczenia, która docelowo trafia do rodziny ubezpieczonego.

Dlaczego warto pomyśleć o ubezpieczeniu na życie w Nationale Nederlanden? Wszelkie świadczenia wypłacane z polis ubezpieczeniowych nie są obciążone żadnymi podatkami, zatem rodzina, która otrzymuje takie świadczenie, nie musi się nim dzielić z organami skarbowymi. W przypadku niezdolności do samodzielnej egzystencji ubezpieczony może zadecydować, czy wybrana przez niego polisa na życie ma sfinansować jego leczenie i rehabilitację, czy też powinna środki z niej powinny być przekazane na inny cel, np. na spłatę kredytu hipotecznego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ