Zorganizuj efektowne szkolenie. Zasady organizacji kursów

Szkolenia są obecnie jedną z najpopularniejszych form podnoszenia kwalifikacji zawodowych i doskonalenia umiejętności. Nic w tym dziwnego, możliwość interakcji z innymi uczestnikami, ciekawe sposoby motywowania i angażujące ćwiczenia sprawiają, że szkolenia cieszą się dużą sympatią, a dodatkowo przynoszą dużo wymiernych korzyści.

Ciągłe poszerzanie wiedzy i umiejętności jest obecnie jedynym sposobem by utrzymać się i odnosić sukcesy na dynamicznym i pełny konkurencji rynku pracy. W salach konferencyjnych podwarszawskiego Dworu Chotynia odbywają się zarówno szkolenia pracownicze organizowane przez kadry zarządzające dużymi firmami dla własnych pracowników, jak i szkolenia przeznaczone do szerokiego grona odbiorców, poświęcone rozwojowi zawodowemu i treningowi tzw. umiejętności miękkich.

Planowanie szkolenia

Niezależnie od tego, czy organizowane jest szkolenie dla własnej kadry pracowniczej, czy przedsięwzięcie o szerszym zasięgu, np. międzykorporacyjne szkolenie z najnowszych osiągnięć jakiejś konkretnej dziedziny, potrzebny jest przede wszystkim plan merytoryczny, przygotowanie dokładnego zakresu szkolenia i znalezienie profesjonalnych prelegentów.

Kiedy mamy już określony cel szkolenia, zakres wiedzy i umiejętności, a także osoby prowadzące i szacunkową ilość osób zainteresowanych wydarzeniem, musimy zabrać się za logistykę.

Czas i miejsce szkolenia

Wybór właściwego miejsca szkolenia zależy od kilku istotnych czynników, w tym przede wszystkim liczby uczestników i planowanego terminu. Salę na szkolenia warto rezerwować z większym wyprzedzeniem, a jeśli nie mamy pewności co do frekwencji aż do ostatniej chwili, dobrze jest rozejrzeć się za ośrodkiem konferencyjnym, który oferuje zarówno mniejsze, jak i większe pomieszczenia do organizacji tego typu wydarzeń.

Wyposażenie niezbędne podczas szkolenia

Podczas szkoleń często potrzebne okazuje się wsparcie techniczne, w tym przede wszystkim dobre nagłośnienie, oświetlenie/zaciemnienie sali, rzutniki i ekrany, tablice flipchart itd. Dużym ułatwieniem dla organizatorów szkolenia jest znalezienie takiej przestrzeni szkoleniowej, która nie wymaga przynoszenia własnego sprzętu, a możliwość korzystania z bezprzewodowego internetu i wszelkiej elektroniki jest wliczona w cenę wynajmu – mówi ekspert z Dworu Chotynia.

Kiedy organizujemy szkolenie kilkudniowe, musimy też pamiętać o zapewnieniu uczestnikom i prowadzącym wygodnego zakwaterowania oraz wyżywienia. Ostatnim już etapem jest zapewnienie zaproszonym gościom wygodnego transportu na szkolenie i z powrotem.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ