Jak zarobić pierwszy milion?

Pytanie o pierwszy milion stało się już niemal kultowe. Krążą wokół niego legendy i mity, a jeden mówi nawet, że pierwszy milion należy ukraść. Oczywiście nie jest to prawdą – można dojść do niego całkiem uczciwie, choć i cudowne sposoby na zarabianie dużych pieniędzy bez wysiłku i wkładu są nieco podejrzane i niezbyt skuteczne. Jedno jest pewne – niezależnie od branży i obranego sposobu, konieczna będzie determinacja, samodyscyplina i odporność na stres.

Czy trzeba dostać spadek?

Niektórzy uważają, że pierwszy milion trzeba dostać w spadku lub w prezencie od bogatych krewnych. Można go też oczywiście wygrać, jednak sądzi się powszechnie, że osoby znienacka obdarowane pieniędzmi rzadko potrafią je zainwestować i pomnożyć.

Jak więc zabrać się do zarabiania symbolicznego pierwszego miliona? Tę drogę zaczyna się nie na giełdzie czy w zakładzie pracy, ale we własnej głowie. To na tym poziomie trzeba wytworzyć przekonania, które pozwolą obrać cel i dążyć do niego. Nie pomogą artykuły i książki, ani zewnętrzne doradztwo, bez odpowiedniej dawki determinacji.

Czynniki psychologiczne

Nie istnieje dobry przepis na to, jak zarobić pierwszy milion – nie ma na to żadnego algorytmu, jeśli chodzi o sposób czy dziedzinę inwestowania. Można jednak zadbać nieco o własną produktywność oraz odpowiednio ukierunkować się na cel. To właśnie on będzie niezwykle ważny w drodze do stabilności finansowej, a w efekcie do bogactwa.

Każdy kto chciałby żyć na wysokim poziomie materialnym musi przygotować się na ciężką pracę. Nic tutaj nie przychodzi łatwo – przyda się optymizm i system przekonań pomagający w chwili zwątpienia. Warto oczywiście wzorować się na tych, którzy już coś osiągnęli – poczytać wywiady czy biografie. Może to stanowić motywację i podporę w chwilach zmęczenia albo utraty wiary w cel. Oczywiście nie da się powtórzyć cudzego sukcesu kropka w kropkę, ponieważ ludzie zaczynają z innych punktów startowych i posiadają różne uzdolnienia, możliwości. Można jednak skorzystać z takiego wsparcia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOszczędzanie na emeryturę
Następny artykułW co zainwestować 10000 PLN?
Luiza Zygmuntowicz
Sukces zależy wyłącznie od nas. Na blogu staram się podpowiadać co robić aby osiągnąć swój cel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ