Etykiety na butelki - różne zastosowania

Etykiety na butelki to różnego rodzaju wydruki, które obecnie tworzy się najczęściej na folii samoprzylepnej PCV. Zastosowanie tego materiału gwarantuje im świetną wytrzymałość i dużą odporność na działanie wilgoci. A równie ciekawe jest ich zastosowanie, które nie jest kierowane wyłącznie do właścicieli firm produkcyjnych.

Efektowna dekoracja butelek

Tak przygotowaną etykietą można ozdobić dosłownie wszystko. Firmy zajmujące się wydrukiem i produkcją etykiet coraz częściej kierują swoje usługi także i do klientów indywidualnych, dzięki czemu mogą tworzyć je w niewielkich nakładach. Klient natomiast sam decyduje o tym, jak ma wyglądać jego nowa etykieta. Ustala jej wzór, napis, wielkość i wszelkie dodatkowe detale.

Nawet zwykła z pozoru butelka może zmienić się nie do poznania, gdy na jej powierzchni pojawi się piękna etykieta ozdobiona wyraźnym napisem i elementami graficznymi. W taki sposób można dekorować przeróżne domowe naczynia. Staną się one dumą całej kuchni.

Sposób na uporządkowanie domowych nalewek

Mimo iż dziś większość ludzi bardzo ceni sobie gotowe produkty ze sklepów, niektórzy wciąż decydują się na samodzielne tworzenie nalewek domowych, które następnie przechowują w piwniczkach, by w razie okazji móc poczęstować nimi gości. Warto by było je jakoś uporządkować. W tym celu wypadałoby je oznaczyć, a do tego służą właśnie etykiety na butelki.

Na takich etykietach wystarczy umieścić nazwy konkretnych alkoholi, a następnie przykleić je do butelek bądź słoików. Pierwsza zaleta tego rozwiązania jest oczywista – gdy wszystko zostanie oznakowane, łatwiej można będzie znaleźć potrzebne w danym momencie wyroby. Druga korzyść polega na upiększeniu naczyń. Domowe nalewki zaprezentują się o niebo lepiej, gdy zostaną otoczone etykietami.

Personalizacja, czyli pomysł na prezent

Ozdobioną etykietą butelkę, w której umieści się własny wyrób alkoholowy lub do której przeleje się gotowy napój, można też wykorzystać w roli ciekawego prezentu. Na pewno przypadnie on do gustu wszystkim miłośnikom wysokoprocentowych trunków.

Etykiety na butelki można bowiem personalizować, umieszczając na nich zdjęcia, sentencje, cytaty czy nawet życzenia urodzinowe. Tak przygotowany prezent nabierze wyjątkowej wartości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Eticod.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ