Korzystanie z prysznica jest to świetna sprawa, nie tylko ze względu wygody, ale również ekologii. Myjąc się pod prysznicem zużywamy o wiele mniej wody niż w przypadku kąpieli w wannie. Zapewnia on szybkie odświeżenie, relaks oraz posiada działanie zdrowotne. Niektórzy są przekonani, że nadmiernie zimny i ciepły prysznic poprawia krążenie krwi oraz dotlenia naszą skóry. Podczas projektowania łazienki powinniśmy zastanowić się nad tym bardziej ergonomicznym i wygodnym rozwiązaniem. Zajmuje on również mniej miejsca niż klasyczna wanna. Możemy umiejscowić go również z większą swobodę. Istnieją różne rodzaje kabin prysznicowych. To na jaki rodzaj się zdecydujemy zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji oraz upodobań. Sprawdź w jaki sposób wygląda montaż kabiny prysznicowej!
Przeczytaj też:
Jak wygląda montaż kabiny prysznicowej?
Proces ten jest bardzo zależny od rodzaju kabiny, którą wybierzemy. Może być on bardziej czasochłonny i problematyczny, a z drugiej strony szybki i bezproblemowy. Dobry hydraulik poradzi sobie jednak z każdym rodzajem kabin prysznicowych. Najłatwiejszy do zamontowania jest prysznic brodzikiem. Nie wymaga on ingerencji w strukturę łazienki, Co może być konieczne przy montażu kabiny bez brodzika. W przypadku jednak tego pierwszego na początku montuje się brodzik, który jest całą podstawą prysznica. Następnie na nim rozkładana jest kabina.
Odpowiednio w umeblowana powinna być dostosowana do potworów metrażowych. Zamontowanie drzwi polega na zwykłym doczepieniu ich przeznaczony przez producenta wczepy. Wszystkie elementy styku powinny być uszczelnione silikonem sanitarnym. Jeżeli dodatkowym wyposażeniem twojego prysznica jest hydromasaż, jego montaż przebiega bardzo podobnie. Należy umiejscowić go we właściwym miejscu właściwej wysokości i podłączyć do prądu.
Ile to kosztuje?
Montaż kabiny prysznicowej niezależnie od jego wariantu nie jest zaskoczeniem dla hydraulika. Jest to jedno z jego rutynowych zajęć, trwa jednak kilka godzin roboczych. Zazwyczaj cała usługa jest to koszt w granicach 250 zł, ale oczywiście każdy fachowiec oraz firma posiadają swoje indywidualne stawki. W ramach ogólnego zamówienia na remont generalny możliwe jest uzyskanie upustu.
Zobacz też: http://lepszalokata.pl/pogotowie-hydrauliczne/