Gdzie szukać najszybszego Internetu w Wielkopolsce?

Wielkopolska to region charakteryzujący się dużą popularnością nowych technologii i prężnie rozwijającym się sektorem biznesowym. Nic więc dziwnego, że w Wielkopolsce panuje duże zapotrzebowanie na szybkie i stabilne usługi internetowe. Jakie prędkości oferują dostępni w regionie dostawcy Internetu? Poznań, jak się okazuje, ma wiele do zaoferowania w tym zakresie!

Czemu szybki Internet jest tak ważny?

Jeszcze do niedawna bardzo szybkie łącze nie było konieczne dla względnie komfortowego surfowania po sieci czy odbierania i wysyłania e-maili. W obecnych czasach jednak nawet zwykłe strony internetowe zawierają duże porcje danych, których szybkie pobieranie jest konieczne dla płynnego korzystania z Internetu. Ponadto bardzo dużo programów już nie pobieramy z sieci ani nie instalujemy z płyty, lecz korzystamy „z chmury”, to znaczy na bieżąco łącząc się z serwerem, na którym zainstalowany jest program. Taka praca jest tania i bezpieczna dla naszych danych, ale stawia wysokie wymagania każdemu dostawcy Internetu. Poznań na szczęście jest miastem, które ma dostęp do szybkich łącz.

Najszybsi dostawcy Internetu – Poznań

Przejrzeliśmy oferty najpopularniejszych w regionie dostawców Internetu, poszukując najszybszych połączeń. Oto najmocniejsze łącza oferowane w Wielkopolsce:

  1. Netia posiada w swojej ofercie pakiety w prędkości 500 Mb/s, a także 1 Gb/s. Kosztują one odpowiednio 80 i 100 zł na miesiąc. Pobierana jest opłata aktywacyjna wahająca się od 49 do 99 zł. Często oferowane są promocje, w których np. pierwszy miesiąc korzystania z usługi jest darmowy.
  2. Lokalny operator Winogradzka Telewizja Kablowa posiada bardzo korzystną ofertę, w której łącze o prędkości 700 Mb/s możemy mieć już za 36,90 zł miesięcznie. Aktywacja usługi kosztuje symboliczną złotówkę.
  3. Liderem, jeśli chodzi o prędkość Internetu w Wielkopolsce, jest tymczasem INEA. Podstawowa oferta to prędkość już 1 Gb/s za 69,90 zł, jednak INEA ma „asa w rękawie”, z którym nie mogą równać się inni dostawcy Internetu. Poznań ma bowiem dostęp do Internetu światłowodowego w rekordowej prędkości 10 Gb/s. Cena tej oferty to 199,90 zł miesięcznie, lecz jest to jedno z najszybszych połączeń w skali nie tylko kraju, ale i świata! Jeżeli nie potrzebujemy aż tak potężnego łącza, ciekawą oferta może być pakiet o prędkości 1 Gb/s za 69,90 zł. Niewątpliwą zaletą usług tego operatora jest także to, że w standardzie oferuje on łącze symetryczne.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ