Marzy Ci się praca w Irlandii? Fascynujesz się kulturą tego kraju lub po prostu słyszałeś, że warto pojechać tam, by szybko dorobić? Szukanie zatrudnienia w Irlandii z pewnością może być dobrym pomysłem. W tym celu najlepiej rozejrzeć się za odpowiednimi agencjami w Polsce – zwłaszcza takimi, które biorą na siebie wszystkie formalności i organizację dojazdu oraz pobytu.

Najpopularniejsze oferty pracy w Irlandii

Na polskich portalach nie brakuje ofert pracy w Irlandii dla Polaków. Oto często pojawiające się propozycje:

malarz/spawacz/ślusarz – innymi słowy, zawody wymagające pewnego fachu. Przeszukując portale z ogłoszeniami pod kątem hasła praca irlandia znajdziesz mnóstwo ofert tego rodzaju. To dobra wiadomość dla wszystkich osób, które mają już pewne doświadczenie w Polsce. Jeśli przynamniej dwa lata pracowałeś przy spawaniu, malowaniu, obróbce czy też układaniu płytek, prawdopodobnie łatwo znajdziesz odpowiednie zajęcie dla siebie. Często wymaganą umiejętnością w przypadku takich zawodów jest czytanie rysunków technicznych. Znajomość języka angielskiego natomiast nie musi być koniecznością, choć z pewnością da Ci przewagę nad innymi kandydatami, jeśli potrafisz się sprawnie porozumiewać po angielsku.

magazynier – to popularna oferta pracy w Irlandii, jak i niemal w każdym europejskim kraju. Jest to odpowiednia opcja dla osób, które nie mają specjalistycznego doświadczenia i szukają po prostu w miarę łatwej pracy do wykonywania za stawkę dużo wyższą niż w Polsce. Będąc zatrudnionym w Irlandii w magazynie możesz otrzymać nawet 10 Euro za godzinę, co jest stawką około trzykrotnie wyższą od polskiej. Zależnie od miejsca pracy, język angielski może być obowiązkowy, choć nie musi. Wszystko zależy od zakresu obowiązków.

opieka nad domem/dziećmi/osobami starszymi – mnóstwo jest również propozycji pracy w Irlandii w charakterze opiekunki albo sprzątaczki. Często oba rodzaje obowiązków łączą się, bo zadaniem osoby zatrudnionej jest np. spędzanie określonej ilości czasu z seniorem, a zdarza się, że nawet mieszkanie w tym samym domu. Wówczas należy zająć się podopiecznym i w ramach tej dbałości, postarać się o utrzymanie czystości w mieszkaniu. Łatwiej pracę taką znajdą osoby z wykształceniem pielęgniarskim. W tym wypadku można liczyć na stawkę około 1600 euro miesięcznie i wyższą.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Samo stanowisko i wynagrodzenie to nie wszystko o czym należy myśleć, gdy interesuje Cię praca w Irlandii. Agencje i pośrednictwa mają różne wymagania. Oferty mogą się znacznie różnić np. w kwestii zakwaterowania. Optymalną opcją jest gwarantowane lokum i dojazd do miejsca pracy. Czasem jednak agencja jedynie pomaga organizacyjnie, ale nie zapewnia od razu dachu nad głową czy codziennego transportu. Warto też sprawdzić, czy przypadkiem do podjęcia pracy nie jest konieczne założenie własnej działalności w Polsce. Nie jest to trudne zadanie, ale warto o tym wiedzieć zawczasu, by zdążyć załatwić wszystkie formalności.

[Głosów:3    Średnia:1.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ