Jak sfinansować swoje bieżące potrzeby za pomocą kredytu

Warto orientować się, że w bankach do wyboru mamy różne rodzaje pożyczek. Dzięki temu wybierając się do instytucji finansowej, można nieco lepiej określić, na co chce się przeznaczyć swoje pieniądze. Kredyt na dowolny cel ma swoje osobne przeznaczenie – gdy trudno jest dopasować cel pożyczanej gotówki do konkretnej kategorii.

Kredyt na mieszkanie lub samochód

            Wybierając kredyt celowy, czyli przeznaczony na konkretny wydatek, można liczyć na to, iż będzie to atrakcyjniejsza alternatywa niż kredyt na dowolny celPrzy czym pamiętać należy, że kredyty celowe mogą również pokryć zakup samochodu lub mieszkania z drugiej ręki. Wiele osób decyduje się na kredyty gotówkowe, nie pytając nawet o celową pożyczkę, np. na samochód. Jest to błąd, ponieważ pracownik banku lub doradca kredytowy może być w stanie polecić lepszy sposób finansowania zakupu auta czy mieszkania, jeśli pozna cel kredytu. Kredyty gotówkowe wybierają zwykle osoby, które chcą najpierw zaopatrzyć się w zapas gotówki, a dopiero potem, mając odpowiednią sumę na koncie, zacząć rozglądać się za zakupem. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy takie działanie jest rzeczywiście opłacalne w dalszej perspektywie?

Na co można wydać kredyt na dowolny cel

            Wśród Polaków pytanych o to, na co wydają kredyty gotówkowe, na pierwszym miejscu pojawia się nieokreślone „pokrywanie domowych wydatków”. W tę kategorię można wliczyć nie tylko zakupy wybranych dóbr, ale również płatności za usługi. Mając na przykład do opłacenia przegląd auta, naprawę go i ubezpieczenie, najlepiej jest wziąć kredyt na dowolny cel, przy którym nie trzeba bankowi deklarować, co chce się zrobić z otrzymanymi pieniędzmi. Kredytem na dowolny cel można też pokryć swoje inne zobowiązania, na przykład długi u rodziny, czy po prostu sfinansować zakup pierścionka zaręczynowego dla ukochanej. Są takie kategorie wydatków, które trudno jest określić poprzez konkretny zakup. Dużo łatwiej jest, gdy chce się nabyć na przykład samochód czy pralkę. Nieraz wygodniej i opłacalniej jest skorzystać z wygodnych rat, dzięki którym będzie się systematycznie spłacało niewielkie kwoty, niebędące dużym obciążeniem dla kieszeni. Można również zaciągnąć niewielki kredyt gotówkowy na dowolny cel, który może posłużyć na zakup pralki i jeszcze kilku innych drobiazgów do domu. Biorąc kredyty gotówkowe, wyrabia się sobie historię kredytową. A zatem spłacając systematycznie raty takiego kredytu i pilnując jego terminów, można sobie zafundować pozytywną historię kredytową, która znacząco podniesie zdolność kredytową. Dlatego właśnie warto jak najwcześniej, nawet nie mając palącej potrzeby posiadania, zafundować sobie jeden czy dwa kredyty gotówkowe. Pomogą one sfinansować różne potrzeby lub kaprysy, a w przyszłości posłużą jako stopień drabiny, dzięki której uda się otrzymać na przykład kredyt hipoteczny.

O zdolność kredytową należy dbać jak najwcześniej, bo w dzisiejszych czasach niezwykle trudno byłoby bez niej funkcjonować. Stąd właśnie warto korzystać z kalkulatorów kredytowych i co jakiś czas sprawdzać ciekawe, korzystne oferty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ