Inwestowanie w mieszkania do remontu

Mieszkania wymagające remontu zwykle są tańsze niż te po remontach i dlatego właśnie budzą zainteresowanie kupujących. Można oczywiście szukać w ten sposób mieszkania dla siebie, z założeniem, że wyremontuje się je samemu i po kosztach. Jednak równie często zdarza się, że inwestorzy nabywają w celu wygenerowania dla siebie zysków. To tylko jeden z wielu istniejących sposób na inwestowanie pieniędzy w nieruchomości i zarabianie na nich.

Jak działa zarabianie na mieszkaniach do remontu?

Tańsze, niewyremontowane mieszkanie można odnowić, podbijając jego wartość w górę. Zwykle różnica w cenie nie stanowi kosztu wykonania prac, jest przeważnie sporo od niego wyższa. Oczywiście inwestycja musi być wykonana rozsądnie. Włożenie pieniędzy w budynek w kiepskiej lokalizacji może nie tylko nie wygenerować zwrotu kosztów, ale wręcz spowodować straty. Podobnie ma się rzecz ze stanem wyjściowym. Jeśli nieruchomość jest w opłakanym stanie, remont pochłonie bajońskie sumy.

Jak drogi będzie remont?

Oszacowanie ceny remontu to pierwsze, co należy zrobić po wypatrzeniu mieszkania do kupna. Remont remontowi nierówny – czasami trzeba zakupić tylko podstawowe artykuły, takie jak farby i tynki, innym razem zaistnieje konieczność doprowadzenia mieszkania do niemal surowego stanu. Ta druga ewentualność jest najczęściej konieczna we wnętrzach zrujnowanych i dawno nieodnawianych, ponieważ często nie sposób doprowadzić ich do stanu używalności niewielkim kosztem. Jeśli inwestycja ma przynieść zysk, albo chociaż zwrócić się, koszt remontu nie może być wielki.

Dobra lokalizacja

Lokalizacja jest wielką siłą nieruchomości. Stanowcza większość nabywców zwraca uwagę na umiejscowienie przyszłego mieszkania w niemal takim samym stopniu, co na jego wielkość czy cenę. Budynek, w którym znajduje się mieszkanie, powinien stać blisko szkół, zakładów pracy lub chociaż dużego węzła komunikacyjnego, który będzie gwarantował mieszkańcom dogodny dojazd do miejsca, w którym pracują się lub uczą. Takie umiejscowienie znacznie podnosi szansę, że ktoś zdecyduje się na kupno.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ