Mówi się, że pierwszy milion trzeba ukraść. Jednak osobiście skłaniamy się ku bardziej legalnym metodom budowania finansowego imperium, które nie grożą karą pozbawienia wolności. Nie wierzymy też w chwytliwe nagłówki typu „jak zarobić milion w 14 dni”, czy też „nic nie robi, a zarabia miliony”. W takim razie jak brzmi przepis na sukces na miarę Rockefellera? Cóż, milionerzy niechętnie udzielają porad na zarabianie dużych pieniędzy, czemu zresztą trudno się dziwić. Niektórzy twierdzą też, że o pewnych kwotach po prostu nie wypada mówić, a jeśli już – to tylko w elitarnym gronie. Mimo wszystko postaramy się rozwikłać zagadkę, jak zarobić milion.

Wybierz dochodowy i przyszłościowy zawód

Nauczyciel, urzędnik, pielęgniarka, strażak czy policjant to zawody niezbędne do prawidłowego funkcjonowania społeczeństwa. Zapewniają też w miarę stabilne zatrudnienie, jednak niestety – nie doprowadzą się do miliona. Dlatego jeśli chcesz zarabiać naprawdę wysokie kwoty, musisz wybrać przyszłościowy zawód, najlepiej związany z… pieniędzmi. Jako finansista, ekonomista czy specjalista od inwestycji z pewnością będziesz bliższy poznania odpowiedzi na pytanie jak zarobić milion. Warto również prześledzić tabelki z wynagrodzeniami i sprawdzić najlepiej płatne zawody w Polsce. Zwykle na duże dochody mogą liczyć programiści, prawnicy, menedżerowie wyższego szczebla oraz bankowcy.

Załóż własną firmę lub spółkę

Pracując na etacie, możesz dorobić się miliona, ale zajmie Ci to pół życia. Jeśli nie chcesz czekać dłużej niż 5 lat, musisz założyć własną firmę. Nie musisz prowadzić jej sam – możesz zaproponować współpracę przyjacielowi z dużym kapitałem lub osobie mającej konkretną wiedzę know-how. Najbardziej opłacalny jest handel (np. alkoholem, samochodami) oraz produkcja (np. specjalistycznych urządzeń, maszyn).  Aby zarobić milion warto również pomyśleć o całej sieci, np. marketów spożywczych lub restauracji. Swobodny przepływ towarów w granicach Unii Europejskiej stwarza dogodne warunki do działalności międzynarodowej, dlatego nie warto zamykać się wyłącznie na regionalny czy ogólnopolski rynek.

Jak zarobić milion? Inwestuj!

Milionerzy dorobili się nie tylko na pracy własnych rąk czy dzięki rodzinnemu biznesowi, ale również za sprawą inwestycji.  W myśl  zasady „pieniądz robi pieniądz”, możesz (a nawet powinieneś) inwestować nadwyżki finansowe w różnego rodzaju aktywa  – akcje, nieruchomości, metale szlachetne, surowce przemysłowe, a nawet dzieła sztuki, stare samochody czy diamenty. Możesz również inwestować w mniejsze firmy, stając się ich pełnoprawnym udziałowcem. W kwestii jak zarobić milion chodzi nie tylko o to, by zgromadzić duży kapitał. Musisz zadbać, by pieniądze nie traciły na wartości i same na siebie „zarabiały”. Milionerzy celują zwłaszcza w inwestycje długoterminowe, które stanowią nie tylko źródło dodatkowego zarobku, ale również zabezpieczenie kapitału na czarną godzinę.

 

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ