Jaką kartę kredytową wybrać

W Polsce zdecydowanie większą popularnością niż karty kredytowe cieszą się karty debetowe, które pozwalają dysponować pieniędzmi już zgromadzonymi na koncie. Jeśli jednak chcemy mieć możliwość korzystania z kredytu odnawialnego czy różnego rodzaju usług, na przykład z opcji łatwego wynajmu samochodów, zwłaszcza za granicą, karta kredytowa jest wciąż jedną z najlepszych opcji. Jaka karta kredytowa będzie najlepsza? Jakie są ich rodzaje i którą wybrać?

Trzy podstawowe rodzaje kart kredytowych

Jeśli zastanawiasz się którą kartę kredytową wybrać, warto poznać jej trzy podstawowe warianty. Wariant pierwszy to karta tradycyjna, którą wydaje bank. To produkt dostępy dla  osób o stałych dochodach, z pozytywną historią kredytową. Wariant drugi to karta prestiżowa dedykowana klientom banków o wysokich dochodach, zapewniająca dostęp do wielu dodatkowych usług, takich jak różnego rodzaju ubezpieczenia czy możliwość korzystania ze strefy VIP na lotniskach. Trzeci wariant kart kredytowych to te wydawane przez inne instytucje niż banki. Jeśli jesteś młodą osobą i zastanawiasz się, jaka karta kredytowa będzie najlepsza dla Ciebie, ta ostatnia kategoria wydaje się najciekawszą opcją. Oczywiście w tym przypadku limit jest zwykle mniejszy, ale koszt utrzymania karty również jest odpowiednio niższy. To doskonały wybór dla młodych osób, które podróżują po świecie i potrzebują tego typu środka płatniczego.

Na co zwracać uwagę wybierając kartę?

Poza kryterium dostępności najważniejszym aspektem przy wyborze karty jest koszt jej utrzymania. Jeśli nie wiesz, jaką kartę kredytową możesz otrzymać od banku, w którym masz rachunek, wystarczy odwiedzić jego placówkę lub sprawdzić to w sieci. Od razu warto zajrzeć do regulaminu, szczególnie to tabeli opłat i upewnić się, czy jest to produkt w zasięgu Twoich finansowych możliwości. Podpowiedzi na temat tego, jaka karta kredytowa będzie najlepsza w Twoim przypadku warto szukać właśnie w sieci. Można samodzielnie porównać oferty kilku banków, ale nie należy ograniczać się tylko do tego typu instytucji. Pozabankowe karty kredytowe są równie ciekawą, a często znacznie lepszą opcja, zwłaszcza dla osób, które nie chcą ponosić stałych opłat, gdy nie korzystają z karty.

Oferta instytucji pozabankowych, które specjalizują się w wydawaniu kart kredytowych, jest coraz bogatsza i jeśli potrzebujesz takiej kraty, a nie spełniasz warunków banku, by ją otrzymać, skorzystanie z oferty tego typu podmiotów jest bardzo opłacalne. Ostatecznie nie ważne, jaka karta kredytowa znajdzie się w Twoim portfelu, ważne by była respektowana przez wszystkie największe instytucje finansowe, w tym podmioty zagraniczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ