nauka
Fot. Pexels.com

Nauka może być łatwa. Materiał, który przyswajasz może zostać z Tobą na dłużej. Jak to osiągnąć? Przede wszystkim nie uczyć się na ostatnią chwilę. Jest jeszcze kilka elementów, o których warto pamiętać. Sprawdź!

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/nauka-i-jak-do-niej-podejsc-aby-odniesc-sukces/

Nauka i podejście do niej

Jedną z podstawowych rzeczy jest to jakie masz podejście do nauki. Przede wszystkim wyznacz sobie cel, do którego chcesz dążyć. To pomoże Ci z chęcią zabierać się do zdobywania nowej wiedzy. W związku z tym warto podzielić materiał na partie i po opanowaniu każdej z nich przyznać sobie jakąś wcześniej założoną nagrodę.

Kolejnym aspektem związanym z podejściem do zdobywania wiedzy jest systematyczność. Uczenie się na dzień przed egzaminem czy zaliczeniem nie jest skuteczną metodą. Rozkładanie materiału na części i robienie co kilka dni czy tygodni powtórek z nich sprawi, że wiedza zostanie na dłużej.

Odpowiednie warunki

Ważną rzeczą w nauce jest zapewnienie sobie odpowiednich warunków, które pozwolą skupić się na dłużej. Przede wszystkim pomieszczenie, w którym chcesz zdobywać wiedzę powinno być pozbawione wszelkiego rodzaju rozpraszaczy jak grający telewizor czy radio. O ile masz taką możliwość wycisz telefon i go również odłóż do innego pomieszczenia.

Ponadto warto wywietrzyć pokój. Sprawi to, że będzie się nam lepiej pracowało. Poza czynnikami zewnętrznymi warto zadbać także o czynniki wewnętrzne czyli własny organizm. Przede wszystkim zabierając się za poszerzanie wiedzy powinniśmy być wypoczęci, wyspani, najedzeni, ale nie przejedzeni.

Pamiętaj o robieniu przerw. Nauka 6-8 godzin z rzędu nie jest najlepszych rozwiązaniem. Kilkunastominutowe odejście od książek pomoże naszemu organizmowi się odprężyć. Mózg będzie miał czas na przeprocesowanie materiału, który właśnie zdobył.

 

Efektywna nauka to taka, do której podchodzi się rozsądnie. Nie musi być całodniowym wyrzeczeniem i piciem litrów kawy. Przemyśl jaką wiedzę musisz zdobyć, podziel ją na części i ucz się często, ale nie długo. Gwarantujemy, że dzięki temu opanujesz materiał szybciej i co najważniejsze w przyjemny sposób ponieważ zdobywanie wiedzy może być przyjemne.

Zobacz też: http://lepszalokata.pl/nauka-jak-mozna-ja-polubic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ