Ulubiony fotel, nieograniczony dostęp do kawy i smakołyków, oglądanie Netflixa w trakcie pracy… Jeśli marzy Ci się zarabianie w ten sposób we własnym domu, prawdopodobnie musisz zejść na ziemię. Pół biedy jeśli jesteś singlem i mieszkasz sam. Gorzej, jeśli oprócz pracy musisz jeszcze przygotować obiad, ogarnąć dzieci i dbać o relacje małżeńskie. Wówczas życie zawodowe miesza się z prywatnym i masz problem z ustaleniem priorytetów – najpierw odrobić lekcje z dziećmi i wyjść z psem, czy sugerować się terminem deadline’u i zrobić tłumaczenie „na wczoraj”. Pomysł na biznes w domu powinien być zatem dostosowany zarówno do Twoich umiejętności, jak i środowiska pracy.

Jaka praca w domu dla matek?

Kobiety mające dzieci to zazwyczaj osoby doskonale zorganizowane, potrafiące wykonywać kilka czynności w jednym momencie. Dlatego młodym matkom polecamy zajęcie wirtualnej asystentki – coraz więcej firm marketingowych, blogerów czy szkoleniowców, szuka właśnie takiego pracownika. Zakres obowiązków asystentki może być różny. Możesz wykonywać telefony, kupować bilety na pociąg/lotnicze i zamawiać pokoje w hotelach albo zajmować się obsługą klienta czy wystawianiem faktur.

Inny doskonały pomysł na biznes w domu dla matek to opiekowanie się dziećmi znajomych. Opieka w żłobkach często jest poniżej poziomu oczekiwań, w dodatku dzieci przebywające w dużych skupiskach częściej chorują. Tym sposobem młoda mama znajdzie dodatkowy zarobek, a inne mamy mogą wrócić na etat, nie martwiąc się o swoje pociechy.

Pomysł na biznes w domu – własny sklep internetowy

Praca w domu może być o wiele bardziej zajmująca i wymagająca niż etat, a zarazem znacznie bardziej dochodowa. Jeśli masz duży dom, możesz założyć sklep internetowy i przeznaczyć jedno pomieszczenie (np. garaż) na magazyn, a niewielki pokój zaanektować na biuro. Natomiast jeśli masz do dyspozycji małe mieszkanie, możesz prowadzić sklep na zasadzie dropshippingu. Na czym to polega? Otóż nie musisz trzymać towarów w domu i nawet nie musisz ich fizycznie posiadać. Twój sklep zawiera jedynie umowę kupna-sprzedaży z klientem, a towar zostaje wysyłany bezpośrednio z hurtowni, z którą współpracujesz. Jak widzisz, własny sklep internetowy to dobry pomysł na biznes w domu, nawet jeśli mieszkasz w skromnej kawalerce.

Praca w domu online – do usług, drogi kliencie     

Pod względem logistycznym, z poziomu własnego fotela najłatwiej prowadzić domowy biznes usługowy, związany z wykształceniem bądź umiejętnościami. Absolwenci studiów lingwistycznych lub native speakerzy mogą wykonywać tłumaczenia instrukcji, listów, przemówień, książek czy filmów. Fizjoterapeuci i masażyści mogą otworzyć własny gabinet fizjoterapii/masażu. Psycholog może założyć poradnię online, a studenci mogą udzielać korepetycji. Pan „złota rączka” może tworzyć instruktaże i wideoporadniki dotyczące remontu, na których będzie zarabiał dzięki reklamowaniu produktów i odsłonach na YouTube. Jak widzisz, każdy może znaleźć własny pomysł na biznes w domu – trzeba tylko chcieć!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ