Każdy, kto choć raz brał kredyt, dobrze wie, że banki dokładnie analizują nie tylko możliwości finansowe klienta, ale również jego historię kredytową. Co zrobić, jeśli chcesz wziąć pożyczkę, a masz na głowie komornika i niespłacony kredyt? Wbrew pozorom zaciągnięcie kolejnego zobowiązania jest możliwe. Jednym z rozwiązań są pożyczki dla zadłużonych przez Internet. Jak to działa i na co trzeba uważać, biorąc taką pożyczkę?

Jak działają pożyczki dla zadłużonych online?

Pożyczkę w takich warunkach byłoby trudno wziąć w banku. Dlatego przez Internet możesz dostać pożyczkę przede wszystkim od tzw. firm pozabankowych, nazywanych czasem złośliwie „parabankami”. Działalność przedsiębiorstw tego typu nie podlega takim samym regulacjom jak funkcjonowanie banków i polityka „parabanków” oraz podejście do klienta również są inne. Dla osoby zadłużonej jest to zaleta. Firmy takie często chętnie udzielają pożyczek nawet osobom, które są już „ścigane” przez komornika. Po prostu negatywne wpisy w BIK lub KRD oraz innych rejestrach nie są dla firm udzielających pożyczek dla zadłużonych przez Internet mniej istotne niż dla banków. Ważniejsza jest możliwość zdobycia kolejnego klienta.

Internet w tym wypadku jest Twoim wielkim sprzymierzeńcem, bo za pomocą sieci jesteś w stanie szybko dotrzeć do wielu pożyczkodawców – część z nich działa wyłącznie online. Za pomocą wyszukiwarki łatwo znajdziesz też porównywarki ofert, dzięki czemu szybciej zlokalizujesz najkorzystniejszą propozycję.

W niektórych firmach pożyczkę możesz otrzymać nawet, gdy toczy się wobec Ciebie postępowanie windykacyjne. Warunkiem, który musisz spełnić jest natomiast posiadanie stałego źródła dochodu oraz konta bankowego. Za pomocą tego ostatniego zostanie przeprowadzona weryfikacja.

Na co uważać, biorąc pożyczkę online?

Wszystkie te plusy sprawiają, że pożyczki przez Internet dla zadłużonych mogą być wygodną opcją. Warto jednak zdawać sobie sprawę również z minusów takiego rozwiązania. Wady są następujące:

  1. Pożyczki dla zadłużonych są często droższe od standardowych pożyczek. To znaczy, że będziesz musiał oddać dużo więcej niż pożyczyłeś, co dodatkowo pogorszy trudną sytuację finansową.
  2. Wysokie są także odsetki w przypadku ewentualnego spóźnienia ze spłatą rat. W wielu firmach pozabankowych rosną one w zawrotnym tempie, więc każde opóźnienie może być bardzo dotkliwe.
  3. Pożyczki tego rodzaju są tak łatwo dostępne, że czasem klienci po prostu biorą je bez zastanowienia. Tymczasem jest to prosty sposób do wpadnięcia w tzw. spiralę zadłużenia. Zwłaszcza, jeśli pożyczka ma Ci ułatwić spłatę aktualnych długów.

Jak widać, pożyczki przez Internet dla zadłużonych to rozwiązanie, z którego każdy może łatwo skorzystać. Nie zawsze jednak warto je wybierać. Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kolejnego zobowiązania powinieneś się dobrze zastanowić, czy na 100% będziesz w stanie terminowo spłacić pożyczkę. Jeśli masz choć cień wątpliwości, lepiej szukać innych źródeł finansowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ