Olsztyn stanowi największy ośrodek miejski w województwie warmińsko-mazurskim. Jest też stolicą tego województwa. Miasto przyciąga turystów licznymi zabytkami oraz bliskością urokliwych jezior i lasów. W Olsztynie nie brakuje także bogatej oferty edukacyjnej. Na jakich uczelniach można studiować w tym pięknym mieście?

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Uniwersytet Warmińsko-Mazurki w Olsztynie to stosunkowo młoda państwowa uczelnia. Powstała ono dopiero w 1999 roku. UWM nie tworzono od zera. Sformułowano go dzięki połączeniu Akademii Rolniczo-Technicznej, Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz Warmińskiego Instytutu Teologicznego. Oferta UWM obejmuje zarówno studia stacjonarne, jak i niestacjonarne. Kształci także doktorów i zaprasza do Olsztyna na studia podyplomowe. Na UWM można zdobyć stopień doktora w 24 dyscyplinach naukowych.

UWM na co dzień gości ponad 30 000 studentów, którzy kształcą się na nowoczesnych wydziałach, w tym m.in. Wydziale Biologii i Biotechnologii, Wydziale Bioinżynierii Zwierząt, Wydziale Humanistycznym (obejmującym takie dziedziny jak Filozofia, Filologia polska czy Lingwistyka w biznesie), Wydziale Matematyki i Informatyki czy Wydziale Nauk Technicznych. Ponadto UWM oddaje studentom do dyspozycji nowoczesną bibliotekę – budynek powstał w 2007 roku.

Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie

Jeżeli interesują Cię także studia w Olsztynie na prywatnej uczelni, nie możesz pominąć Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP. Uczelnia funkcjonuje od 1997 roku i została utworzona przez Towarzystwo Wiedzy Powszechnej.

WSIiE TWP skupiona jest na takich obszarach, jak ekonomia, administracja, socjologia oraz pedagogika. W Olsztynie znajduje się Wydział Nauk Społecznych. Na uczelni tej można studiować także w Kętrzynie, gdzie utworzono wydział zamiejscowy.

Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP dysponuje własną biblioteką oraz studium języków obcych. Prowadzone jest także uczelniane wydawnictwo – zajmuje się ono przede wszystkim wydawaniem skryptów i podręczników oraz własnego kwartalnika naukowego.

Na uczelni tej możesz zdobyć tytuł licencjata oraz magistra. WSIiE TWP prowadzi też studia podyplomowe.

Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego

Zupełnie inną ofertę od WSIiE TWP przedstawia konkurencyjna niepaństwowa uczelnia, czyli Olsztyńska Szkoła Wyższa, która działa od 1997 roku.

Jeśli chcesz jechać się na studia do Olsztyna, by zostać pedagogiem, fizjoterapeutą lub anglistą, to uczelnia ta będzie dobrym wyborem. Ale to tylko część szerokiej oferty. OSW zaprasza do nauki na Wydziale Nauk Humanistyczno-Społecznych, na której można wybrać takie kierunki, jak Filologia angielska, Pedagogika oraz Pedagogika Specjalna. Wydział Zdrowia Publicznego z kolei zachęca do studiowania Kosmetologii lub Zdrowia Publicznego. Poza tym osobno istnieją również Wydział Fizjoterapii oraz Wydział Wychowania Fizycznego.

Niezależnie od wybranej uczelni, studia w Olsztynie na pewno będą miałby swój niepowtarzalny urok. Olsztyn to wyjątkowe miasto, w którym warto spędzić studenckie lata.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ