Skoro można pogodzić pracę i naukę, tym bardziej warto połączyć pracę z wakacjami. Takich ofert szukają głównie studenci, gdyż wyjazd za granicę to o niebo lepsze rozwiązanie niż pozostanie w Polsce i pertraktowanie z naszymi pracodawcami. Niestety, student nie może liczyć u nas na godziwe zarobki i korzystne warunki zatrudnienia. W dodatku ma do dyspozycji zaledwie 2-3 miesiące, więc warto zarobić przez ten czas jak najwięcej. Jednak praca za granicą na wakacje to doskonałe rozwiązanie nie tylko ze względów finansowych. Dlaczego i gdzie warto wyjechać w poszukiwaniu tymczasowej pracy?

Praca i wakacje to duet doskonały dla każdego studenta

Wyjazd za granicę poszerzy Twoje horyzonty – na zachodzie znajdziesz się w kręgu różnych kultur, narodowości, religii, języków. Zmierzysz się z innym światopoglądem, będziesz kolekcjonować ciekawe doświadczenia społeczne. Kto wie, być może praca za granicą w wakacje stanie się tematem Twojej pracy dyplomowej?

Biorąc pod uwagę względy edukacyjne, najbardziej skorzystają studenci kierunków lingwistycznych, którzy w ten sposób zyskają darmowe zajęcia u native speakerów w ich własnej ojczyźnie. Poznawanie języka u źródeł z pewnością pozytywnie wpłynie na wyniki na studiach, a także rozwój zawodowy studenta. A skoro o przyszłości mowa, praca za granicą stwarza wiele możliwości do uzyskania ciekawych kontaktów, które mogą zaowocować międzynarodową karierą.

Rozważając korzyści, jakie zapewnia praca za granicą na wakacje, nie można jednak skupiać się tylko na obowiązkach. Wszak taki wyjazd to okazja do taniego zwiedzania – po godzinach pracy lub w weekendy możesz podziwiać zabytki architektury, fotografować krajobrazy, uczestniczyć w życiu kulturalno-rozrywkowym. Planując wyjazd za granicę do pracy, warto zatem zdecydować się na kraj, który nie tylko oferuje wysokie zarobki, ale przy okazji jest atrakcyjny pod względem turystycznym.

Praca za granicą na wakacje – jaki kraj warto wziąć pod uwagę?

Cóż, to zależy od Twoich priorytetów. Jeśli na pierwszym miejscu stawiasz wypoczynek, z naciskiem na wylegiwanie się na plaży, warto rozważyć słoneczne kraje – Hiszpanię, Włochy czy Grecję. Wprawdzie nie zarobisz tam kokosów, ale zyskasz brązową opaleniznę i będziesz mieć kilka kroków do morza. Przy okazji sporo zwiedzisz, gdyż pod względem zabytków i atrakcji turystycznych to jedne z najciekawszych krajów w Europie.

Natomiast jeśli interesuje Cię przede wszystkim dobrze płatna praca za granicą na wakacje, polecamy kraje na dalekiej północy – Szwecję i Norwegię. Skandynawia nie tylko zapewnia najlepsze zarobki w Europie, ale słynie również z pięknych krajobrazów, więc koniecznie zabierz ze sobą buty trekkingowe.

Jeśli nie chcesz jechać tak daleko, rozważ Niemcy lub Holandię. W obu krajach czekają na Ciebie wysokie pensje, bardzo wszechstronne oferty pracy i… sporo Polaków. Zwracamy jednak uwagę, że w Holandii możesz z każdym porozumiewać się po angielsku, z kolei pracodawcy niemieccy częściej zapewniają bezpłatne zakwaterowanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ