Najbardziej racjonalnym kryterium przy wyborze studiów jest podążanie za rynkiem pracy. Przyszłościowe kierunki, takie jak: medycyna, prawo, finanse i rachunkowość, logistyka czy programowanie, z pewnością nie wyślą Cię na listę bezrobotnych. Wielu maturzystów słucha też głosu własnego serca, które każe im wybrać kierunek zgodny z zainteresowaniami czy wieloletnią pasją. Niektóry zdają się na decyzję rodziców, inni wybierają dany kierunek „z braku laku”. Są też tacy, którzy nie wyobrażają sobie innego rozwiązania, jak studia w Krakowie. Kierunki oferowane przez tutejsze uczelnie zapewniają szerokie perspektywy rozwoju i gwarantują powodzenie u pracodawców.

Dlaczego warto wybrać się na studia w Krakowie?

Wystarczy spojrzeć na rankingi, by dostrzec potencjał krakowskich uczelni. Mamy tu najstarszy uniwersytet w Polsce – Uniwersytet Jagielloński, który zdobywa podium w rankingu przychylności pracodawców, rankingu potencjału naukowego oraz rankingu prestiżu akademickiego. To jedna z najbardziej szacownych i najbardziej lubianych przez studentów uczelni w Polsce.

Inne prestiżowe uczelnie w Krakowie to m.in. Akademia Górniczo-Hutnicza (podium w rankingu innowacyjności), Politechnika Krakowska, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego oraz Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki.

W Krakowie można studiować niemal każdą dziedzinę nauki – od kierunków medycznych, przez artystyczne i turystyczne, aż po kierunki techniczne i rolnicze. Ze względu na ilość uczelni, Kraków to miasto typowo akademickie, z licznymi kampusami i największym Miasteczkiem Studenckim w Polsce (Miasteczko studenckie AGH – 13 ha, 20 Domów Studenckich, 9 tys. miejsc).

Studenci zwracają uwagę również na inne argumenty przemawiające za tym, by podjąć studia w Krakowie, takie jak: doskonale rozwinięta komunikacja miejska, bogata oferta kulturalno-rozrywkowa, duża dostępność mieszkań dla studentów, niskie bezrobocie oraz fantastyczny klimat.

Studia Kraków – kierunki oferowane przez najlepsze uczelnie

Jeśli bierzesz pod uwagę różne kierunki studiów w Krakowie, w tym mieście możesz zdobyć kwalifikacje praktycznie w każdej dziedzinie. Do najbardziej obleganych kierunków na Uniwersytecie Jagiellońskim należą: prawo, stomatologia, psychologia oraz neuropsychologia i kognitywistyka.

Na Politechnice Krakowskiej największym uznaniem cieszą się: informatyka, automatyka i robotyka,  inżynieria biomedyczna, transport oraz gospodarka przestrzenna.

Akademia Górniczo-Hutnicza rejestruje największe zainteresowanie takimi kierunkami jak: inżynieria mechatroniczna, informatyka, ekologiczne źródła energii automatyka i robotyka, budownictwo.

Jeśli chodzi o Uniwersytet Ekonomiczny, maturzyści najczęściej wybierają finanse i rachunkowość, ekonomię oraz logistykę międzynarodową. Najpopularniejszymi kierunkami na Uniwersytecie Rolniczym są dietetyka i weterynaria, natomiast na Akademii Wychowania Fizycznego – fizjoterapia oraz kosmetologia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ