Wbrew pozorom studiowanie kosmetologii nie sprowadza się do zdobywania wiedzy na temat kremów czy zabiegów kosmetycznych. Ta dziedzina nauki jest blisko spokrewniona z kierunkami medycznymi, gdyż student poznaje zagadnienia z dermatologii, medycyny estetycznej, alergologii, fizjologii, immunologii oraz toksykologii. Pewną trudność sprawia wybór uczelni, gdyż kosmetologia wymaga doskonale wyposażonego laboratorium, kadry składającej się ze specjalistów-praktyków oraz programu uwzględniającego najnowsze osiągnięcia technologiczne. Jeśli zatem interesują Cię studia „kosmetologia”, Warszawa to dobry wybór – znajdziesz tu dwie placówki specjalizujące się w tej dziedzinie.

Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia

Jeśli chodzi o studia kosmetologiczne w Warszawie, ta uczelnia z pewnością może Ci wiele zaoferować. Program WSZKiPZ jest dostosowany do współczesnych standardów kosmetologii i aktualnych wymagań pracodawców z branży beauty. Uczelnia kładzie nacisk na praktyczne umiejętności, toteż studenci mają do dyspozycji doskonale wyposażone laboratoria oraz nowoczesne gabinety kosmetyczne. Zajęcia prowadzą wykładowcy na co dzień związani z krajowymi i zagranicznymi przedsiębiorstwami kosmetycznymi, a także autorytety naukowe. O renomie WSZKiPZ najlepiej świadczy fakt, że placówka stale realizuje projekty badawcze, dzięki którym jest autorem patentów z kosmetologii. Ponadto uczelnia oferuje wiele różnych możliwości kształcenia: studia I stopnia, studia II stopnia oraz kierunki podyplomowe: podologia kosmetyczna, kosmetologia w medycynie, kosmetologia praktyczna, chemia i technologia kosmetyków.

Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

To kolejna prywatna placówka, na której możesz podjąć studia z kosmetologii w Warszawie. Na korzyść uczelni przemawia Akademickie Centrum Kosmetologii, pełniące rolę gabinetu usługowo-diagnostycznego, ośrodka naukowo-badawczego oraz obiektu edukacyjno-szkoleniowego. To placówka niepubliczna, zatem rekrutacja sprowadza się do złożenia podania wraz ze wszystkimi wymaganymi dokumentami oraz uiszczenia opłaty. Wysokość czesnego na WSIiZ może ulec obniżeniu, gdyż uczelnia oferuje liczne promocje, np. rabat na konkretny kierunek, rabat dla absolwentów z „czerwonym paskiem”, rabat na studia stacjonarne czy promocje okresowych. Podobnie jak WSZKiPZ, również ta uczelnia zapewnia wszechstronną ofertę edukacyjną. Maturzyści mogą studiować kosmetologię I stopnia (licencjackie), a także chemię kosmetyczną I stopnia (inżynierskie). Absolwenci uczelni wyższych mają do wyboru studia magisterskie z kosmetologii, choć uczelnia proponuje również ciekawe studia podyplomowe – kosmetologię stosowaną, kosmetologię bioestetyczną, podologię, trychologię kosmetyczną oraz technologię produkcji kosmetyków.

Studia z kosmetologii w Warszawie możesz również podjąć na takich uczelniach jak:  Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości, Prywatna Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych oraz Społeczna Akademia Nauk.

[Głosów:17    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ