Jak nauczyć się oszczędzać pieniądze w rodzinie? Top 7 porad

Aby nauczyć się oszczędzać pieniądze, musisz posiadać niektóre informacje. Jest to czasami trudne zadanie. Niektórzy ludzie tracą na drobiazgi dużo kasy, natomiast inni wiedza, jak oszczędzac i rozsądnie rozporządzać się swoimi pieniędzmi.

Wiele osób muszą się uczyć, jak oszczędzać pieniądze. Komuś nie nie wystarcza nawet na bieżące wydatki, nie mówiąc już, aby oszczędzać jakieś pieniądze. Jeśli umiesz robić wydatki rozsądnie, możesz uratować własny domowy budżet. Jeśli nie wiesz, jak zacząć oszczędzać pieniądze, możesz zacząć od zestawienia swoich rachunków i opłat. Do tego celu, możesz użyć zwykłej kartki papieru, na której wypisać wszystkie dochody i wydatki.

Uwzględnij najpierw terminowe rachunki i raty, co ma  pozwolić na  uniknięcie naliczenia odsetek i wejścia w jamę dlugową. Następnie, zapisz wydatki na te artykuły, które są po prostu niezbędne. Jeśli przypadkowo otrzymasz jakaś nadwyżkę finansowę, możesz ją przeznaczyć na zakup drugorzędnych rzeczy. Staraj się dokonywać zapisywania wszystkich wydatków, nawet tych najdrobniejszych. W końcu miesiąca, da się widać, na co wydałeś zbyt dużo pieniędzy.

  • Świnka-skarbonka (oszczędzaj 10% z każdej pensji). W ten sposób nie zaoszczędzisz dużo, ale świnka-skarbonka raczej pomoże Ci w rozwijaniu nawyku oszczędzania.  Jeśli wrzuca się do świnki-skarbonki drobne pieniądze, uczysz się  oszczędzać nie tylko na drobnych, ale i ważnych zakupach.
  • Oszczędzanie na odżywieniu. Na jedzeniu nie da się dużo zaoszczędzić, chyba że siedzisz na diecie. Tak naprawde, jest to dobrym sposobem na to, jak oszczedzac pieniadze budżet domowy. Według statystyk, większośc polskich rodzin comiesiącznie wyrzuca jedzenia o wartości 10-50 złotych. Porada w tym przypadku polega na planowaniu jadłospisu oraz jedzeniu i gotowaniu w domu. Zdrowe odżywianie jest o dużo tańsze, szczególnie, jeśli jest zaplanowane. Jeśli przygotowujesz jedzenie w domu, staraj się gotować tyle, aby   mogłeś brać ze sobą do pracy. Unikaj  przymusowego jedzenia na mieście. Jest ono nie tylko niezdrowe, ale i dość drogie. Ogranicz jedzenie mięsa, jajek, śmietany i innych kalorycznych produktów. Taka dieta pomoże Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy. Oprócz tego, pieczenie w domu ciasta, przygotowanie deserów i robienie przetworów może również stać się wspaniałym sposobem na oszczędzanie. Bądź jednak ostrożny z oszczędzaniem na jedzeniu. Nieostrożne oszczędzanie na jedzeniu może skutkować problemami ze zdrowiem.
  • Promocje i wyprzedaże. Poniewaz kupowanie zbyt dużej ilości produktów nie ma nic wspólnego z oszczędzaniem, można użyć innego sposobu – korzystanie z promocji i wyprzedaży, aby nie marnować pieniądze, które można wydać na coś bardziej poważnego. Aby pozwolić sobie na kupowanie produktów luksusowych, promocje  mogą uniknąć kupowania tańszych odpowiedników, które nie zawsze są wystarczająco jakościowe. Kiedy korzystasz z promocji, zwracaj uwagę na datę ważności produktów i stosuj ją wyłącznie do artykułów, które możesz sprawdzić i kupujesz regularnie.
  • Spróbuj pozbyć się zbędnych nawyków. Palenie i alkohol są drogie. Pozbycie się zbędnych nawyków jest pewnym sposobem na to, jak oszczędzać pieniądze. Porady te nałogowcom nie bardzo się podobają, ale nałogi mają bardzo negatywny wpływ na budżet domowy. Jeśli masz trudności finansowe, możesz ubiegać się o pożyczkę 5000 zł lub niższej kwocie na Binixo.pl.
  • Używaj kart rabatowych i cashbacku. Kupowanie produktów wtedy, kiedy są dostępne, a nie wtedy, kiedy są potrzebne, jest wspaniałą poradą na oszczędzanie. W dobie intensywnego rozwoju technologii oraz internetu są dużo możliwości do wynalezienia specjalnych rabatów oraz wyjątkowych zniżek. Używając kart rabatowych, można oszczędzać na dużej ilości artykułów, zaczynając od kosmetyków i kończąc odzieżą. Cashback jest zwrotem pieniędzy wydawanych na zakupy, płatności towarów lub usług. Używając cashbacku, możesz zaoszczędzić od 1 do 10 %.
  • Kupuj online. Oprócz tego, że zakupy jest lepiej zrobić sporządzić z góry listę zakupów ograniczając się do najbardziej potrzebnych produktów, dobrze jest kupować online. W sklepach internetowych ceny są o dużo niższe. Do sklepu internetowego nie musisz iść, nie musisz mieć gotówki, aby zrealizować swoje zakupy. Jedyna rzecz, której nie warto robić, kiedy kupujesz w internecie, jest robienie zakupów pochopnie. Jeśli iść na zakupy do zwykłego sklepu nie zaleca się  z pustym żołądkiem, w sklepie internetowym kusić mogą niskie ceny i piękne obrazki. Kiedy kupujesz online, bądź pewny, że sprawdzasz opinie innych użytkowników.
  • Oszczędzaj na czynszu (korzystaj z ekonomicznych urządzeń gospodarstwa domowego). Jedną z głównych porad dotyczących  oszczędzania budżetu domowego jest dokonywanie mądrych wyborów przy robieniu zakupów. Jeśli chodzi o to, jak oszczędzać pieniądze w domu na czynszu, wynajmuj mieszkaniu na okolicy miasta, kupuj tańsze urządzenia gospodarstwa domowego. Staraj się również wynegocjować niższą opłatę za mieszkanie.

Jeśli nadal nie wystarcza pieniędzy

Jeśli potrzebujesz więcej czasu, aby nauczyć się, jak nauczyć się oszczędzać pieniądze, i  nie masz dość pieniędzy, nie martw się, ponieważ Binixo.pl jest serwisem, ktory pomaga w wynalezieniu wygodnych produktów finansowych klientom znajdującym się w trudnej sytuacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ