Pieniądze w banku - czyli bezpieczne oszczędzanie?

Konta osobiste to zdecydowanie najbardziej popularne produkty bankowe znajdujące się na rynku. Taki rachunek posiada większość z nas, ponieważ w codziennym życiu jest on wręcz niezbędny. Opłacamy z niego rachunki, a kartą możemy płacić za codzienne zakupy. Pracodawcy również wycofali się z wypłat wynagrodzeń w gotówce. Przelewy bankowe są dużo bardziej wygodne, a przede wszystkim bardziej bezpieczne.

Ludzie wola trzymać swoje oszczędności w banku. Mają wtedy pewność, że ich gotówce nic się nie stanie. Nikt już nie trzyma pieniędzy w tak zwanej „skarpecie”, gotówka trzymana w domu może zostać skradziona lub stracona w innym sposób, np. podczas pożaru. Każdy woli zapewnić bezpieczeństwo swoim finansom i dlatego ludzie stawiają na konta bankowe.

Dzięki dużej konkurencji na rynku, rachunki osobiste stały się praktycznie darmowe. Banki rywalizują o klientów i ciągle generują coraz to lepsze i ciekawsze oferty. Na ogół, aby konto było darmowe wystarczy wykonać kilka płatności kartą w miesiącu i zapewnić wpływy. Nie są to trudne warunki do spełnienia ale czasem zdarzają się również haczyki, przez które narażeni jesteśmy na dodatkowe opłaty. W momencie kiedy zapomnimy o wykonaniu płatności bezgotówkowej lub na nasze konto nie wpłynie wynagrodzenie, zostaniemy obciążeni opłatą. Zakładając konto należy się dokładnie zapoznać z tabelami opłat i prowizji, żeby później nie było niespodzianek.

Równie popularnym produktem bankowym stały się konta oszczędnościowe. Ludzie coraz chętniej zaczynają odkładać pieniądze. Posiadając taki rachunek mogą jednocześnie czerpać zyski z odsetek i mieć stały dostęp do swoich pieniędzy. Nie należy jednak traktować konta oszczędnościowego jako konta na co dzień, ponieważ za przelewy z takiego rachunku pobierane są często wysokie opłaty. Oprocentowanie kont oszczędnościowych w ostatnim czasie znaczącą spadło, jednak śledząc ranking kont osobistych, można trafić na dobre okazje. Często dla nowych klientów banków przygotowywane są specjalne oferty kont osobistych z możliwością założenia dodatkowego konta oszczędnościowego z promocyjnym oprocentowaniem. Wtedy oprócz całkowicie darmowego rachunku, możemy również czerpać zyski z odsetek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ