Chcesz wybrać się na studia do Koszalina? W takim razie zobacz, jakie uczelnie są dostępne w tym pięknym mieście.

Politechnika Koszalińska

Politechnika Koszalińska jest największą uczelnią w tym mieście i jedną z największych w województwie zachodniopomorskim. Powstała już w 1968 roku jako Wyższa Szkoła Inżynierska. Na Politechnikę została „przechrzczona” w 1996 roku. Uczelnia ta posiada prawa do nadawania stopni naukowych doktora w czterech dyscyplinach i doktora habilitowanego w 2 dyscyplinach.

Politechnika Koszalińska jest rozproszona na terenie całego miasta, co – w zależności od kierunku – może oznaczać konieczność podróżowania pomiędzy wydziałami. Studia w Koszalinie dla studentów spoza tego miasta są ułatwione dzięki obecności czterech akademików.

Uczelnia ta kształci studentów na pięciu wydziałach: Wydziale Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji, Wydziale Elektroniki i Informatyki, Wydziale Mechanicznym, Wydziale Nauk Ekonomicznych, Wydziale Technologii i Edukacji.

Na Politechnice Koszalińskiej działa także biuro karier, dzięki któremu znalezienie pracy w zawodzie jest ułatwione.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie

Wśród państwowych uczelni wymienić należy także Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Koszalinie. To stosunkowo młoda uczelnia, utworzona dopiero w 2009 roku. Studenci mogą otrzymać tu zarówno tytuł licencjata po studiach trzyletnich zawodowych, jak i stopień magistra na studiach II stopnia.

PWSZ jest dobrym wyborem, gdy planujesz studia w Koszalinie na kierunku pielęgniarskim lub ratownictwa medycznego. Oba znajdziesz na w Instytucie Nauk Humanistycznych. Poza tym Instytut ten kształci także kosmetologów oraz pedagogów.

Drugim filarem oferty edukacyjnej PWSZ jest Instytut Kultury Fizycznej i Zdrowia. W tym wypadku możesz zdobyć wykształcenie w zakresu wychowania fizycznego, fizjoterapii, dietetyki oraz bezpieczeństwa narodowego.

Koszalińska Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych

W Koszalinie działają także uczelnie niepubliczne. Należy do nich Koszalińska Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych. Również jest to stosunkowo nowa uczelnia, gdyż utworzono ją dopiero w 2005 roku.

KWSNH jest dobrym wyborem m.in. dla pedagogów. Studia w Koszalinie na tej uczelni mogą pozwolić Ci na zdobycie wykształcenia pedagogicznego o specjalizacji resocjalizacyjnej lub w zakresie edukacji obronnej i bezpieczeństwa narodowego. Dostępna jest także specjalizacja doradztwa zawodowego oraz pedagogika opiekuńczo-wychowawcza.

A może planujesz pracę w administracji? W takim razie przyda się wykształcenie na takim właśnie kierunku dostępnym w KWSNH – student ma do wyboru specjalizacje: administracja publiczna oraz administracja europejska.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w Koszalinie

Coś dla siebie znajdą również osoby planujące życie w stanie duchownym. Jeśli myślisz o powołaniu kapłańskim, powinieneś zainteresować się Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Powstało ono w 1981 roku, a własnym budynkiem dysponuje dopiero od 1991 roku. Warto pamiętać, że pierwszy rok formacji ma charakter propedeutyczny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ