Zanim bank udzieli Ci jakiejkolwiek pożyczki, najpierw sprawdzi Twoją zdolność kredytową i historię zadłużenia. Informacje uzyskane z BIK, BIG czy KRD mogą zniweczyć lub urzeczywistnić Twoje plany. Jeśli jesteś „czysty” i wszystkie raty spłacałeś z zegarkiem szwajcarskim w ręku, Twoje szanse na udaną współpracę z bankiem rosną. Ale jeśli do Twoich drzwi regularnie puka komornik, musisz poszukać innego źródła finansowania. W tej sytuacji tradycyjny bank nie udzieli Ci pożyczki – pozostają Ci jedynie firmy pożyczkowe, czyli parabanki lub instytucje pozabankowe. Sprawdź zatem, jak dostać kredyt z komornikiem.

Pożyczki dla zadłużonych – jakie warunki trzeba spełnić?

Każda instytucja ma wewnętrzny system decydujący o tym, czy i pod jakim warunkiem udzieli Ci wsparcia finansowego. Niestety, z reguły pożyczka dla osób z zajęciem komorniczym jest przyznawana tylko osobom o stałych dochodach. Firma będzie oczekiwać zaświadczenia o dochodach, pochodzących z zatrudnienia na etat lub emerytury. Analityk musi sprawdzić, czy po odliczeniu należności potraconej przez komornika, dłużnika będzie stać na spłatę pożyczki.

Nie bez znaczenia jest również wysokość długu – firma z pewnością okaże się przychylniejsza wobec klientów z małym długiem na kilkaset złotych niż zwlekających ze spłatą kilkudziesięciu tysięcy. Dane o zadłużeniu są dostępne w rejestrach BIK i BIG, dlatego nie ukryjesz przed pożyczkodawcą swojej bliskiej „współpracy” z komornikiem. Trzeba też wziąć pod uwagę, że zadłużony klient jest mniej wiarygodny i firma pożyczkowa traktuje go jak osobę potencjalnie niewypłacalną. W związku z tym kredyt z komornikiem może być obarczony bardzo niekorzystnymi warunkami. Wysokie oprocentowanie, horrendalne prowizje i krótki termin spłaty to główne „niespodzianki” jakie czyhają na zadłużonego klienta.

Czy kredyt na spłatę komornika to dobre rozwiązanie?

Spłata jednego zadłużenia drugim to prosty sposób na wpadnięcie w spiralę długów. Jednak monity ponaglające, procedury windykacyjne czy egzekucje komornicze z zajęciem mienia mogą skutecznie pozbawić dłużnika nadziei na wyjście z patowej sytuacji. Długi rozbijają małżeństwa, niszczą zdrowie psychiczne, powodują depresję i nałogi. Dlatego wiele osób z zajęciem komorniczym decyduje się na zaciągnięcie kredytu na spłatę zadłużenia. Pozbycie się „starego” długu choć na chwilę odciąży domowy budżet  i może pomóc wykaraskać się z finansowego dołka.

Jednak firmy oferujące kredyt z komornikiem czasami uciekają się do nieetycznych metod albo wręcz działają nielegalnie. Jak odróżnić uczciwą instytucję pożyczkową od typowych „lichwiarzy”?  Wystrzegaj się instytucji, które każą sobie słono płacić już na etapie konsultacji, pobierając np. wysokie opłaty za infolinię. Nigdy nie zgadzaj się na umowę w formie ustnej lub zawierającą skomplikowane sformułowania i dziwne kruczki. Podrzędne i fikcyjne firmy pożyczkowe pobierają opłaty „z góry”, jeszcze przed podjęciem decyzji w sprawie Twojego wniosku o pożyczkę – zdecydowanie radzimy ich unikać!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ